Notebookcheck Logo

BMW i4, Hyundai Ioniq 5 pokonały Teslę Model Y w rankingu 10 najlepszych pojazdów elektrycznych Autotrader na 2023 r

BMW i4 wyprzedził najlepiej sprzedającą się Teslę Model Y w rankingu pojazdów elektrycznych Autotrader na 2023 rok. (Źródło zdjęcia: BMW)
BMW i4 wyprzedził najlepiej sprzedającą się Teslę Model Y w rankingu pojazdów elektrycznych Autotrader na 2023 rok. (Źródło zdjęcia: BMW)
Pomimo niedawnej rekordowej sprzedaży Tesli Model Y, wydaje się, że Autotrader całkowicie pominął Teslę, tworząc listę dziesięciu najlepszych pojazdów elektrycznych na 2023 rok. Zamiast tego serwis motoryzacyjny plasuje marki takie jak BMW, Hyundai i Rivian wśród najlepszych pojazdów elektrycznych roku. W pierwszym kwartale 2023 r. Model Y Tesli sprzedał się lepiej niż jakikolwiek inny pojazd w USA, z wyjątkiem Forda F-150, który od dziesięcioleci znajduje się na szczycie amerykańskich list sprzedaży.
E-Mobility Review Snippet Fail

Pomimo kwitnącej sprzedaży i popularności w Stanach Zjednoczonych - Model Y Tesli niedawno znalazł się na szczycie list sprzedaży, sprzedając więcej niż jakikolwiek inny pojazd z wyjątkiem Forda F-150 - Tesla jest szczególnie nieobecna w rankingu Autotrader dziesięciu najlepszych pojazdów elektrycznych 2023 roku. Zamiast tego na szczycie listy znajdują się modele tradycyjnych producentów samochodów, którzy niedawno wskoczyli na modę elektryczną - być może kolejna wskazówka, że Tesla traci przewagę pierwszego gracza.

Na liście dziesięciu najlepszych pojazdów elektrycznych 2023 roku Autotrader, uszeregowanych w kolejności alfabetycznej, znalazły się BMW i4, Ford F-150 Lightning, Genesis zelektryfikowany G80, Genesis GV60, Hyundai Ioniq 5, Kia EV6, Lucid Air, Nissan Ariya, Porsche Taycan i Rivian R1T. Kierownictwo Hyundai Motor Group muszą być bardzo zadowoleni z faktu, że ich spółki zależne zajmują cztery z dziesięciu miejsc.

Nieobecność Tesli w rankingu Autotrader została wyjaśniona w oświadczeniu dla Autoblog:

Modele Tesli były brane pod uwagę, ale nie otrzymały wystarczająco wysokich ocen od zespołu redakcyjnego, aby zakwalifikować się do pierwszej 10.

Według zespołu Autotradera oznacza to, że coś w prowadzeniu, jakości, designie lub technologii Tesli nie było na najwyższym poziomie. Jeśli chodzi o sprzedaż, Tesla zdobyła dużą popularność wśród konsumentów, najprawdopodobniej ze względu na wiodący w branży zasięg i niezrównaną sieć doładowań.

Wynik rankingu Autotrader może być jednak oznaką nadchodzących rzeczy, ponieważ w miarę jak starsi producenci samochodów wkraczają w przestrzeń pojazdów elektrycznych, Tesla może stracić wiele z przewagi, na którą tak ciężko pracowała przez ostatnią dekadę. Nawet jej sieć doładowań staje się coraz mniej korzystna, ponieważ coraz więcej producentów pojazdów elektrycznych rejestruje się na stronie , aby korzystać ze sprzętu do ładowania NACS i sieci doładowań Tesli i sieci Supercharger, a inni dostawcy usług ładowania doganiają Teslę pod względem szybkości i dostępności ładowania. Niedawna ankieta https://www.notebookcheck.net/Tesla-drops-50-spots-in-recent-reputation-survey-scoring-lower-than-GM-Volkswagen-Toyota.726242.0.html rzuciło również światło na pogarszającą się reputację Tesli wśród konsumentów, a firma spadła o 50 miejsc wśród 100 najlepszych firm w USA.

Kup osłonę kabla do ładowania pojazdów elektrycznych Cable Shield na Amazon.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 06 > BMW i4, Hyundai Ioniq 5 pokonały Teslę Model Y w rankingu 10 najlepszych pojazdów elektrycznych Autotrader na 2023 r
Julian van der Merwe, 2023-06-25 (Update: 2023-06-25)