Notebookcheck Logo

Zasięg Tesli Cybertruck wyniósł mierne 267 mil na podstawie wyciekłych zdjęć wnętrza

Tesla Cybertruck pierwotnie miał mieć zasięg 500 mil, ale najnowsze wideo ujawnia mniej niż 300. (Źródło obrazu: różne - edytowane)
Tesla Cybertruck pierwotnie miał mieć zasięg 500 mil, ale najnowsze wideo ujawnia mniej niż 300. (Źródło obrazu: różne - edytowane)
Niedawny film przedstawiający Cybertruck przypadkowo ujawnił przewidywany zasięg tego elektrycznego pickupa. Prototyp, o którym mowa, nadal pokazuje pozostały poziom naładowania baterii i zasięg w procentach, ale jego przewidywania nawigacyjne pozwoliły internetowym detektywom obliczyć szacowany zasięg.
E-Mobility Leaks / Rumors Fail

Na początku tego tygodnia pojawił się film pokazujący pełny spacer po Tesli Cybertruck, w tym wnętrze nadchodzącego pojazdu elektrycznego. Na filmie dokładnie zademonstrowano szereg funkcjiw tym wewnętrzne elementy sterujące pokrywą bagażnika. Bardziej interesujące są jednak doniesienia pochodzące z Electrek które ujawniają zasięg Cybertrucka.

Podczas gdy wideo skanuje wnętrze Cybertrucka, daje nam wgląd w stan naładowania pojazdu i planowanie trasy. Na ekranie bateria jest naładowana w 71%, a planer trasy pokazuje szacunkowo 65% baterii pozostałej po dotarciu do celu, którym jest podróż o długości 16 mil (25,75 km).

Korzystając z matematyki, możemy zobaczyć, że Cybertruck zapewnia około 2,67 mili (4,3 km) na 1% zużytej baterii. Mnożąc to, otrzymujemy całkowity zasięg około 267 mil (~430 km).

Należy zauważyć, że szacunki te są prawdopodobnie niedokładne z kilku powodów. Po pierwsze, jest to bardzo krótka podróż, która wydaje się odbywać głównie na autostradzie, co oznacza, że zużycie paliwa będzie wyższe niż mieszane szacunki, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Po drugie, jest to również prototyp pojazdu, a Tesla może nadal udoskonalać oprogramowanie, charakterystykę silnika i odczyty baterii.

Może się również zdarzyć, że Tesla ma programowo zablokowany zasięg w tym prototypie do celów testowych. To powiedziawszy, jeśli jest to dokładne oszacowanie, jest to dalekie od 350-500 mil (563-805 km), które Tesla i inni analitycy reklamowali.

Proszę kupićodlewany metalowy samochód-zabawkę Cybertruck 1/24 na Amazon lub przeczytać o rozwoju Cybertrucka w biografii Elona Muska autorstwa Waltera Isaacsona.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Zasięg Tesli Cybertruck wyniósł mierne 267 mil na podstawie wyciekłych zdjęć wnętrza
Julian van der Merwe, 2023-11-18 (Update: 2023-11-18)