Notebookcheck Logo

Sony oficjalnie ogłasza konsolę do gier w chmurze Project Q i parę słuchawek dousznych TWS marki PlayStation

Sony zapowiedziało dwa nowe urządzenia marki Playstation (zdjęcie za pośrednictwem Sony)
Sony zapowiedziało dwa nowe urządzenia marki Playstation (zdjęcie za pośrednictwem Sony)
Sony ogłosiło, że pracuje nad opartym na chmurze handheldem do gier o nazwie Project Q. Ma on 8-calowy ekran 1080p i kontroler w kształcie DualSense z haptycznym sprzężeniem zwrotnym i adaptacyjnymi wyzwalaczami.
Accessory Console Gaming

Znawca branży Tom Henderson przewidywał Sony wprowadzi na rynek konsolę przenośną w 2023 roku. Miała być ona jednak bliższa Logitech G Cloud/Razer Edge niż Steam Deck/ROG Ally. Sony oficjalnie potwierdziło https://twitter.com/PlayStation/status/1661483440116727810 istnienie wspomnianego handhelda, znanego również jako "Project Q". Sony jasno stwierdza, że nie może natywnie uruchamiać gier, stwierdzając: "Gry muszą być zainstalowane na konsoli PS5 i wykluczają gry VR".

Ogłoszenie nie zawierało jednak zbyt wielu szczegółów, poza faktem, że Project Q będzie wyposażony w 8-calowy ekran FHD (prawdopodobnie 1,920 x 1,080), który może odtwarzać gry przy 60 FPS. W przeciwieństwie do konwencjonalnych handheldów, kontroler Project Q ma kształt DualSense, wraz z luką pod kciukami. Posiada nawet haptyczne sprzężenie zwrotne i adaptacyjne wyzwalacze. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie można go odłączyć lub współpracować z innymi urządzeniami.

Sony wypuściło również parę wkładek dousznych TWS wraz z Project Q (na co wskazywał również wcześniejszy wyciek) i ujawniło jeszcze mniej szczegółów na ich temat. Firma twierdzi, że zapewnią one "immersję audio nowej generacji na PS5 i PC". Nie można nie zastanawiać się, jak dokładnie to zadziała, ponieważ PS5 nie obsługuje natywnie dźwięku Bluetooth, skutecznie zmuszając użytkowników do uzyskania zastrzeżonego adaptera Bluetooth, takiego jak Pulse 3D. Reklamowana jest również łączność ze smartfonem. Niestety nie wiadomo, ile będzie kosztować ani kiedy trafi na półki sklepowe. Sony obiecuje ujawnić więcej informacji "jeszcze w tym roku".

Słuchawki douszne PlayStation TWS (zdjęcie wykonane przez Sony)
Słuchawki douszne PlayStation TWS (zdjęcie wykonane przez Sony)
Project Q handheld (zdjęcie od Sony)
Project Q handheld (zdjęcie od Sony)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > Sony oficjalnie ogłasza konsolę do gier w chmurze Project Q i parę słuchawek dousznych TWS marki PlayStation
Anil Ganti, 2023-05-25 (Update: 2023-05-25)