Notebookcheck Logo

Wyciekła specyfikacja Xperii 5 V, która raczej tli się niż świeci, ponieważ nowoczesny kompaktowy telefon Sony ma aparat 48 MP

Wygląda na to, że Sony Xperia 5 V będzie oferować raczej dobre niż niesamowite ulepszenia w stosunku do Xperii 5 IV. (Źródło zdjęcia: Sony (Xperia 5 IV)/Unsplash - edytowane)
Wygląda na to, że Sony Xperia 5 V będzie oferować raczej dobre niż niesamowite ulepszenia w stosunku do Xperii 5 IV. (Źródło zdjęcia: Sony (Xperia 5 IV)/Unsplash - edytowane)
Rzekome specyfikacje Sony Xperia 5 V pojawiły się, a rzekomo kompaktowy smartfon ma przyzwoite, ale mało ekscytujące ulepszenia w stosunku do swojego poprzednika. Niektóre z wycieków specyfikacji Xperii 5 V są zgodne lub zbliżone do wcześniejszych plotek na temat urządzenia, które najwyraźniej zostało potraktowane 48-megapikselowym czujnikiem aparatu głównego.
Smartphone Leaks / Rumors

Krótka lista kluczowych Xperia 5 V pojawiła się za pośrednictwem częstego, ale czasami zawodnego źródła https://sumahodigest.com/?p=20035 w tych sprawach smartfonów Sony. Zgodnie ze specyfikacją, którą można zobaczyć na poniższym obrazku przetłumaczonym maszynowo, Sony Xperia 5 V będzie zasilana przez platformę Qualcomm SM8550, lepiej znaną konsumentom jako Snapdragon 8 Gen 2. Ponieważ modele z linii Xperia 5 są w zasadzie okrojonymi wariantami większej serii Xperia 1, należy się spodziewać, że Xperia 5 z 2023 roku będzie pasować do Sony Xperia 1 V pod względem głównych specyfikacji. Rozsądnie jest spekulować, że ten model Mark Five z serii Xperia 5 może zostać wydany około października.

Tak więc, wraz z Snapdragon 8 Gen 2 SoC, w Xperii 5 V najwyraźniej pojawi się również ulepszenie aparatu, z telefonem wyposażonym w 12 MP f2.2 16 mm, 48 MP f1.9 24 mm, 12 MP f2.4 60 mm. Dzięki temu szeroki aparat wzrósł z 12 MP wariantu znalezionego w Xperii 5 IV do prawdopodobnie 48 MP jednostki Sony Exmor T znalezionej w tegorocznej Xperii 1 V. Jeśli chodzi o inne ulepszenia w stosunku do Xperii 5 2022, nadchodzący model 2023 będzie rzekomo wyposażony w 8 GB lub 12 GB pamięci RAM, przy czym ta ostatnia jest ilością, która najwyraźniej została wyciekła wcześniej w rekordach Geekbench. Pamięć masowa pozostaje taka sama na poziomie 128 GB i 256 GB, podczas gdy pojemność baterii również pozostaje niezmieniona w stosunku do Xperia 5 IV na poziomie 5000 mAh.

Dla tych, którzy chcą wybrać definicję kompaktowego smartfona Sony, ten konkretny post stwierdza, że panel 6.1 FHD będzie towarzyszył przejażdżce Xperią 5 V. Jak wskazał SumahoDigest, ekspert od wyświetlaczy Ross Young wcześniej twierdził że "następny kompakt Sony Xperia" będzie miał przekątną 6,05 cala, co uczyniłoby go nieco bardziej kompaktowym niż poprzednik. Możliwe jednak, że ten nowy przeciek ma zaokrągloną liczbę lub, oczywiście, jest fałszywy. Ale post zaczyna się od zastrzeżenia "nic szczególnie ekscytującego", co pomaga uczynić go wiarygodnym i z pewnością dokładnym w odniesieniu do typowych różnic specyfikacji między Xperia 5 generacji.

Kup Sony Xperia 5 IV na Amazon

Domniemana specyfikacja Xperii 5 V. (Źródło obrazu: Weibo via SumahoDigest)
Domniemana specyfikacja Xperii 5 V. (Źródło obrazu: Weibo via SumahoDigest)

Źródło(a)

Weibo (w języku chińskim) przez SumahoDigest (po japońsku)

Obraz zwiastuna (edytowany): Sony & Marcos Assis na Unsplash

Price comparison

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > Wyciekła specyfikacja Xperii 5 V, która raczej tli się niż świeci, ponieważ nowoczesny kompaktowy telefon Sony ma aparat 48 MP
Daniel R Deakin, 2023-05-21 (Update: 2023-05-21)