Notebookcheck Logo

Nowy przeciek ujawnia wstępną żywotność baterii Project Q

Nadchodzący handheld Sony może nie nadawać się do długich sesji grania (fot. Sony)
Nadchodzący handheld Sony może nie nadawać się do długich sesji grania (fot. Sony)
Dobrze poinformowana osoba z branży szacuje, że czas pracy na baterii urządzenia przenośnego Sony Project Q wyniesie od trzech do czterech godzin. Chociaż liczba ta nie jest ostateczna i może ulec zmianie później, jest stosunkowo niska jak na urządzenie, które wyłącznie strumieniuje gry z PlayStation 5.
Console Gaming Leaks / Rumors

Zapowiedź Sony Project Q była dla wielu zastanawiająca (w tym mnie). Można by argumentować, że będzie on działał dłużej niż inne rozwiązania, eliminując wszystkie wzdęcia w tle, które w przeciwnym razie pochłaniają cenną baterię. Jednak może tak nie być według Tom Hendersonktóry jako pierwszy mówił o urządzeniu przenośnym.

Według Toma, Project Q wynosi 3-4 godziny. To tyle, ile można wycisnąć z Steam Deck i Nintendo Switch, a nawet Switch OLED. Co więcej, konsole te natywnie uruchamiają gry, znacznie zwiększając obciążenie baterii.

Jedynym realnym scenariuszem, w którym cztery godziny pracy na baterii są akceptowalne, jest sytuacja, w której Project Q zawiera najwyższej klasy panel OLED. Własny standard łączności Wi-Fi między Project Q i PlayStation również byłby doskonały, nawet jeśli skróciłby czas pracy baterii o kilka minut.

Tom dodaje, że liczby te nie są ostateczne i mogą ulec zmianie wraz z komercyjną wersją Project Q. W końcu trzeba też wziąć pod uwagę zużycie baterii kontrolera, ponieważ prawdopodobnie będzie on pobierał energię z tabletu. Czy Sony pozwoli grom używać tego kontrolera z innymi urządzeniami? Czy można podłączyć własny DualSense, aby uzyskać podobne wrażenia? Czas pokaże.

Kup DualSense Edge na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > Nowy przeciek ujawnia wstępną żywotność baterii Project Q
Anil Ganti, 2023-05-28 (Update: 2023-05-28)