Notebookcheck Logo

Xperia 7 i Xperia Ace IV zajmują pierwsze miejsce, a plotki o dwóch nowych telefonach Sony ze średniej półki nabierają rozpędu

Plotki o Sony Xperia Ace IV ostatnio zmalały, ale niewykluczone, że w przygotowaniu są kolejne modele. (Źródło obrazu: Sony (Ace III) - przyp. red.)
Plotki o Sony Xperia Ace IV ostatnio zmalały, ale niewykluczone, że w przygotowaniu są kolejne modele. (Źródło obrazu: Sony (Ace III) - przyp. red.)
W nowym raporcie dotyczącym nadchodzących smartfonów Sony pojawiły się wzmianki zarówno o modelu Xperia 7, jak i często plotkowanym Xperia ACE IV. Sony wydało już dwa urządzenia Xperia w 2023 roku i istnieją pewne oczekiwania, że w przygotowaniu na ten rok są co najmniej trzy kolejne smartfony Xperia. Ta niepotwierdzona lista najwyraźniej obejmuje telefon Xperia napędzany przez MediaTek Dimensity.
Smartphone Leaks / Rumors

Sony dopiero co wypuściło na rynek Xperia 1 V oraz Xperia 10 V a już pojawiają się dzikie plotki na temat tego, co nadchodzi w następnej kolejności od znanej japońskiej firmy. Według rzekomego przecieku, który rzekomo pochodzi z chińskiego serwisu społecznościowego Weibo i został udostępniony przez SumahoDigest (pinch of salt required), pojawi się model "Xperia 7". Najwyraźniej ta Sony Xperia 7 będzie telefonem Xperia z układem MediaTek Dimensity w środku, z prawdopodobnie SKU z serii Dimensity 8000 lub 9000.

Jeśli tak zwana Xperia 7 jest telefonem ze średniej półki, to bardziej prawdopodobne jest, że będzie wyposażona w SoC z serii Dimensity 8000. Urządzenie Xperia pojawiło się https://sumahodigest.com/?p=17926 w dokumentach Bluetooth związanych z chipsetem MediaTek, choć nie jest jasne, który procesor został konkretnie wybrany. Ale ten rzekomy przeciek jest jasny w tłumaczeniu maszynowym w odniesieniu do producenta SoC: "Jakakolwiek jest prawdziwa nazwa modelu, inna średnia Xperia z chipsetem Dimensity to "Xperia 7", a nie Xperia Ace 4". Na dodatek, wygląda na to, że jest inna mid-range Xperia czeka na premierę, ale ten pochodzi z procesorem Qualcomm Snapdragon według różnych zapisów Bluetooth (patrz poniżej).

Niestety, w tym miejscu zmniejszają się szanse na istnienie m.in Sony Xperia Ace IV nieco się załamują. Kompaktowy smartfon pojawił się w m.in młynie plotek już od jakiegoś czasu, ale w ostatnim czasie pojawiło się niewiele przecieków, za którymi stoi realna waga potwierdzająca, że faktycznie się pojawi. Oparta na Snapdragonie Xperia klasy średniej, która pojawiła się we wspomnianych dokumentach Bluetooth, może być nawet w rzeczywistości Xperią 10 V, ponieważ jej Snapdragon 695 obsługuje układ FastConnect 6200 wymieniony w szczegółach deklaracji Bluetooth. Jednak ten najnowszy rzekomy przeciek kończy się słowami "nie Xperia Ace 4", a nie czymś w rodzaju "Xperia Ace 4 została anulowana", więc wciąż jest jakaś nadzieja dla tych, którzy pragną kompaktowego smartfona Xperia poniżej 6 cali.

Kup Sony Xperia 10 IV na Amazon

Wspomnienie o Xperii 7. (Źródło obrazu: via SumahoDigest)
Xperia 7 wzmianka
Dimensity Xperia. (Źródło obrazu: Bluetooth via SumahoDigest)
Gęstość Xperia
Qualcomm FastConnect Xperia. (Źródło obrazu: Bluetooth via SumahoDigest)
Qualcomm FastConnect Xperia

Źródło(-a)

SumahoDigest (1/2/3; po japońsku)

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > Xperia 7 i Xperia Ace IV zajmują pierwsze miejsce, a plotki o dwóch nowych telefonach Sony ze średniej półki nabierają rozpędu
Daniel R Deakin, 2023-05-12 (Update: 2023-05-12)