Notebookcheck Logo

Samsung: połączona pamięć LPDDR4X i eUFS

Samsung LPDDR4X i eUFS
Samsung LPDDR4X i eUFS
Koreańska firma Samsung obwieściła światu nowe osiągnięcie na polu pamięci komputerowej.

Tak o pamięci LPDDR4X jak i eUFS (embedded UFS) pisałem wiele razy. Powoli zaczynają być dobrze kojarzone ze smartfonami i tabletami. Można je także spotkać w niektórych laptopach. Do tej pory jednak nikt ich nie łączył w jeden układ scalony do przylutowania (tak to już jest z innowacjami, że bywają banalne a i tak nikt wcześniej tego nie zrobił).

Ww. nowość składa się z czterech bloków pamięci LPDDR4X (scalaków widocznych gołym okiem; razem do 12 GB) i sąsiadującej z nimi pamięci UFS (w wariancie przymocowanym na stałe, czyli eUFS).

Jaka płynie z tego korzyść? Powiązanie pamięci LPDDR4X i eUFS na jednej płytce PCB daje wymierne oszczędności. Potem i tak lądują w telefonie czy tablecie a koszt produkcji jest odczuwalnie niższy (produkcja seryjna wymaga drogich techników a tu ogranicza się niezbędne prace przy maszynach). Do tego w gadżecie elektronicznym oszczędza się miejsce a to bywa na wagę złota (choćby ze względu na smukłe obudowy).

Produkcja seryjna tytułowej nowości została właśnie uruchomiona.

Źródło: OC3D

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 10 > Samsung: połączona pamięć LPDDR4X i eUFS
Sylwester Cyba, 2019-10-24 (Update: 2019-10-24)