Notebookcheck Logo

Samsung: LPDDR5 i UFS 3.0 w 2018 roku?

Jeszcze dobrze nie przyjęły się obecne rozwiązania a już szykowane są kolejne. Mowa o pamięci LPDDR5 i kartach UFS 3.0.

Znak zapytania znalazł się w tytule tej notki nie bez powodu. Póki co to plotka a nie oficjalnie przekazana mediom informacja. Niemniej tematyka ciekawa i godna poruszenia.

Otóż w drugiej połowie 2018 roku miałaby ruszyć produkcja seryjna pamięci LPDDR5 i kart pamięci UFS 3.0 (konkurencja dla kart SD). To zwykle przekłada się na przekazanie towaru dalej, czyli pojawienie się podzespołów i akcesoriów u producentów, dystrybutorów a także w sklepach.

Wstępnie mówi się o tym, że pamięć typu LPDDR5 ma być o 10% wydajniejsza od tej oznaczanej jako LPDDR4. Pobór mocy ma być zaś mniejszy o 15%. Ale to tylko procenty i przypuszczenia - bardzo prawdopodobne, że niedługo będzie można to sprawdzić w produkcie dostępnym w sprzedaży.

Skoro już mowa o premierach modeli, to oczywiście można się spodziewać, że równolegle zostanie wypuszczony sprzęt wykorzystujący najnowsze osiągnięcia techniczne. Konkretnie smartfon i tablet lub oba jednocześnie.

Źródło: Wccftech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 06 > Samsung: LPDDR5 i UFS 3.0 w 2018 roku?
Sylwester Cyba, 2018-06-15 (Update: 2018-06-15)