Notebookcheck

JMicron i SMI: obsługa kart UFS

Karty pamięci UFS mają szansę na upowszechnienie za sprawą tytułowego patentu.
Sylwester Cyba,

Karta pamięci UFS (Universal Flash Storage) to miał być rywal dla standardu Secure Digital (SD). W praktyce okazało się, że jest to obiecująca technologia, ale brak jej wsparcia ze strony liczących się w branży graczy. A skoro tak, to nie było słychać np. o laptopach z czytnikiem takich kart pamięci (same karty zostały wprowadzone do produkcji).

Sytuacja została podchwycona przez firmy Silicon Motion i JMicron. Ta pierwsza chwali się łatwością implementacji własnego rozwiązania a także osiągami nawiązującymi do dysków SSD. Druga z wymienionych też ma gotowe rozwiązania będące mostem między USB a UFS (a to przez USB zwykle podłącza się czytnik kart pamięci, w tym ten wewnętrzny).

Przechodząc do konkretów. Silicon Motion ma do zaoferowania kontrolery SM3350 (most USB 3.1 z UFS 2.1), SM2750 i SM2752 (oba kompatybilne z UFS 2.1).

Ze strony firmy JMicron wyszło rozwiązanie o nazwie JMS901 (łącznik USB 3.1 z UFS 2.1), który to kontroler daje radę także z kartami SD (idealne do stosowania w laptopach, tabletach i smartfonach). Osiągi takich podzespołów do zastosowania w czytniku kart wynoszą 450 MB/s i 30000 IOPS (operacji wejścia wyjścia na sekundę). Ten sprzęt wyjedzie z fabryki w lipcu 2018 roku.

Jeszcze tylko napiszę, że karta UFS (256 GB) z zakładów firmy Samsung osiąga 530 MB/s przy odczycie, 170 MB/s przy zapisie danych a także 40000 IOPS (odczyt) i 35000 IOPS (zapis).

Źródło: AnandTech

, , , , , ,
search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 
#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 06 > JMicron i SMI: obsługa kart UFS
Sylwester Cyba, 2018-06-13 (Update: 2018-06-13)