Notebookcheck Logo

Samsung ogłasza złe wieści dla wielu smartwatchy Galaxy

Zegarek Galaxy Watch 3 pozostanie w pełni użyteczny do końca 2025 roku. (Źródło obrazu: Notebookcheck)
Zegarek Galaxy Watch 3 pozostanie w pełni użyteczny do końca 2025 roku. (Źródło obrazu: Notebookcheck)
Samsung w końcu zdecydował się zakończyć wsparcie dla wielu smartwatchy. Modele, których to dotyczy, nie tylko wciąż mają przed sobą stosunkowo długi okres wsparcia, ale również nie staną się bezużyteczne po zakończeniu oficjalnego wsparcia.
Galaxy S Smartwatch Software

Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kilku smartwatchy nowej generacji, w tym Galaxy Watch Ultra i Galaxy Watch FE. Dla porównania, ten ostatni jest w rzeczywistości przemianowanym Galaxy Watch4 (obecnie 199,99 USD na Amazon), który firma wypuściła prawie trzy lata temu. Niemniej jednak, nawet Galaxy Watch4 powinien nadal otrzymywać aktualizacje oprogramowania jeszcze przez jakiś czas.

Z kolei Samsung po cichu ogłosił, że przestanie dostarczać aktualizacje dla wszystkich swoich starszych smartwatchy z systemem operacyjnym Tizen. W związku z tym dotyczy to wszystkich smartwatchów Samsunga przed serią Galaxy Watch4, w tym Galaxy Watch3. Dla porównania, lista obejmuje oryginalny Galaxy Watch, a także Galaxy Gear, Galaxy Watch Active i Galaxy Watch Active2.

W poście opublikowanym na Reddit, Samsung podkreślił, że proces ten rozpocznie się 30 września 2024 r., kiedy to zakup płatnych treści Tizen stanie się niemożliwy. Następnie firma uniemożliwi pobieranie bezpłatnych treści Tizen 31 maja 2025 roku. Co gorsza, Samsung wyłączy nawet możliwość ponownego pobierania istniejących aplikacji od 30 września 2025 roku. W związku z tym, chociaż wymienione powyżej smartwatche pozostaną użyteczne po tej dacie, za nieco ponad rok nie będzie można przełączyć starszego smartwatcha Galaxy opartego na Tizenie na nowy smartfon.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Samsung ogłasza złe wieści dla wielu smartwatchy Galaxy
Alex Alderson, 2024-06- 6 (Update: 2024-06- 6)