Notebookcheck Logo

Samsung i LG spotykają się z Lucid w sprawie cylindrycznej baterii i dwupoziomowego wyświetlacza OLED dla nowych modeli EV

Nowy infotainment Lucid może pojawić się z 30-calowym wyświetlaczem OLED (zdjęcie: Lucid)
Nowy infotainment Lucid może pojawić się z 30-calowym wyświetlaczem OLED (zdjęcie: Lucid)
Lucid może mieć w planach nowe modele EV, ponieważ przygotowuje się do zamówienia nowego rozmiaru dwupoziomowego wyświetlacza OLED od LG. Prezes Samsunga spotyka się również z Lucid na marginesie spotkania biznesowego Korea Południowa-USA, aby omówić dostawy baterii cylindrycznych dla swoich pojazdów elektrycznych.
E-Mobility

Samsung widzi przemysł samochodowy jako swój następny silnik wzrostu, ponieważ "przez ostatnią dekadę były to smartfony i komputery PC, ale firma przygotowuje się teraz do jazdy na wzroście motoryzacji i samochodów", według dyrektora generalnego jej działu Electro-Mechanics.

Nowy nacisk na branżę inteligentnych pojazdów będzie w pełni widoczny, gdy prezes Samsunga Lee spotka się z amerykańskimi firmami, takimi jak twórcy elektrycznego sedana Lucid Air performance, donosi koreańskie media. Będzie on częścią prezydenckiej świty, gdy ta przybędzie z wizytą państwową 26 kwietnia i spotka się z prezesem Lucid na marginesie biznesowego okrągłego stołu z amerykańskimi firmami. Tematem rozmowy z Samsungiem byłyby dostawy baterii, które Lucid zamawia obecnie zarówno od LG, jak i Samsunga. Samsung ma w planach baterie cylindryczne typu 4680, więc być może te mogłyby zainteresować firmę Lucid, która stara się zwiększyć produkcję istniejących i wprowadzić nowe modele.

Przypadek nowego pojazdu elektrycznego Lucid w fazie planowania jest dodatkowo wzmocniony przez oddzielną dyskusję o komponentach, którą podobno prowadzi z LG, ale dla dostaw wyświetlaczy OLED. Lucid chce pozyskać nowy 30-calowy rozmiar wyświetlacza dla swojego systemu infotainment, który jest mniejszy niż jego obecne 34-calowe wyświetlacze LCD tam. Albo Lucid przygotowuje przeprojektowanie w połowie cyklu dla swoich sedanów premium, albo pracuje nad zupełnie nowym, być może mniejszym i tańszym pojazdem elektrycznym. Wyświetlacze OLED, które chce zamówić u LG są najwyraźniej typu, który oferuje zwiększoną trwałość ponad 10 lat bez degradacji, a ich produkcja rozpocznie się w IV kwartale.

LG jest obecnie jedynym producentem tych dwuskładnikowych tandemowych wyświetlaczy OLED do zastosowań motoryzacyjnych, a ekrany te można znaleźć w elektrycznych samochodach klasy premium. Ekran pillar-to-pillar Hyperscreen w Mercedesie EQSna przykład, wykorzystuje podwójny układ OLED firmy LG. Fusing dwie warstwy OLED w tandemie jest droższe do wykonania, ale podwaja jasność i trwałość w porównaniu do pojedynczego stosu OLED. Samsung również dąży do udoskonalenia tandemowego ekranu OLED technologia, ale LG jest do przodu w tej grze i może być dostarczanie dual-stack OLED dla Apple's przyszłych iPadów, a nawet Maców których cykl życia jest zazwyczaj dłuższy niż iPhone'a.

Pobierz odblokowany Samsung Galaxy S23 Ultra na Amazon

Źródło(-a)

Elec (1),(2)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Samsung i LG spotykają się z Lucid w sprawie cylindrycznej baterii i dwupoziomowego wyświetlacza OLED dla nowych modeli EV
Daniel Zlatev, 2023-03-24 (Update: 2023-03-24)