Notebookcheck Logo

LG przyspieszy projekt baterii Tesla Cybertruck 4680 dzięki dedykowanemu zespołowi i inżynierii odwrotnej

Prototyp Tesla Cybertruck (zdjęcie: rickster902/Cybertruck forums)
Prototyp Tesla Cybertruck (zdjęcie: rickster902/Cybertruck forums)
LG planuje opracować dwa typy cylindrycznych akumulatorów do pojazdów elektrycznych - 4680 Tesli i nową wersję 4695 - z grupą zadaniową New Form Factor Task Force, która będzie odpowiedzialna za kierowanie projektem. Tesla będzie potrzebować wszystkich akumulatorów 4680, które może zdobyć, ze względu na uruchomienie Cybertruck.
E-Mobility

Firma LG postanowiła wykorzystać problemy firmy Panasonic związane z produkcją baterii 4680 i szybciej opracować własną wersję, tworząc dedykowany zespół 200 osób zwany wewnętrznie New Form Factor Task Force. Podczas gdy wyższy i szerszy format może być nowością dla LG, Tesla już produkuje takie baterie do użytku w Modelu Y w fabryce we Fremont.

Wielkość produkcji jest jednak raczej niewielka i nie będzie wystarczająca dla Cybertruck 1,8 miliona rezerwacji w przedsprzedażytesla bada więc wszelkie możliwe sposoby na zwiększenie dostaw 4680 akumulatorów. Niedawno ogłosiła ogromną rozbudowę swojej fabryki akumulatorów Giga Nevadaa także nowe obiekty dla Giga Texas i Fremontnie wspominając już o tym, że firma weszła na rynek rafinerii litu, budując jedną z nich na wybrzeżu Zatoki Perskiej.

LG twierdzi, że może pokonać Panasonic w masowej produkcji 4680 baterii. Biorąc pod uwagę, że Panasonic niedawno przesunął termin produkcji na wrzesień 2024 r., LG może wyczuwać okazję do spełnienia tej obietnicy.

Najwyraźniej zespół LG New Form Factor Task Force będzie nie tylko odpowiedzialny za rozwój baterii 4680, ale będzie również pracował nad jeszcze wyższymi ogniwami 4695. To ta sama strategia, którą stosuje Samsung, aby zdobyć klientów producentów pojazdów elektrycznychtesla może więc wkrótce znaleźć nieoczekiwaną pomoc w dostawach baterii 4680 z Korei.

LG jest tak nieugięte w opracowywaniu własnych ogniw akumulatorowych 4680 i 4695 tak szybko, jak to możliwe, że podobno "sprowadza maszyny do nawijania z Koem i Zhejiang Hangke w celu ich inżynierii odwrotnej", twierdzi raport branżowy.

Złącze ścienne Tesla 48A z 24-calowym kablem na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > LG przyspieszy projekt baterii Tesla Cybertruck 4680 dzięki dedykowanemu zespołowi i inżynierii odwrotnej
Daniel Zlatev, 2023-05-18 (Update: 2023-05-18)