Notebookcheck Logo

Nvidia: RTX, HDMI 2.1 i GDDR6?

Coraz więcej mówi się o układach graficznych Nvidii kolejnej generacji. Od spekulacji powoli przechodzimy do tego, co ma duże szanse potwierdzić się w dniu premiery.

Pierwszy konkret jest taki, że obecnie prowadzona jest już produkcja seryjna pamięci typu GDDR6. Zajmują się tym firmy Micron, SK Hynix i Samsung. Nie sprzedaje się jej jako samodzielny produkt, więc nie można zbyt długo zwlekać z wypuszczeniem na rynek kart grafiki właśnie z GDDR6 VRAM (jej debiut zapowiadano na rok 2018).

Podobnie historia ma się z HDMI 2.1. O standardzie tym pisałem na początku 2017 roku. Najwyższa pora na jego komercjalizację (pojawienie się w produktach wystawionych na sprzedaż).

Z technologią RTX (ray tracing) jest nieco inaczej, ale z grubsza wpisuje się to w strategię firmy. Każda generacja kart grafiki potrzebuje wabika dla kupujących. Musi być powód, by sięgnęli głębiej do kieszeni. Obsługa została wprowadzona na poziomie sterowników, o czym pisałem w notce pod tytułem Nvidia 397.31.

Ostatnia nowość, pewnie najciekawsza z tego wszystkiego, to nowy algorytm czuwający nad zegarami GPU. Byłaby to już czwarta generacja technologii GPU Boost. Mówi się o tym, że mechanizm ten miałby zostać przygotowany całkiem od zera (świeże podejście).

Pozostaje czekać na oficjalną premierę i związane z nią konkrety.

Źródło: Wccftech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-06-15 (Update: 2018-06-15)