Notebookcheck Logo

Recenzja smartwatcha Huawei Watch 4 Pro - W końcu potrafi więcej

Następny poziom. Huawei odświeża interfejs użytkownika Watch 4, ale smartwatch otrzymuje również nowe funkcje, które ułatwiają codzienne życie. Nasz test wyjaśnia, czy Huawei Watch 4 Pro jest idealnym smartwatchem.
Accessory Gadget Smartwatch Wearable

Zegarek Huawei Watch 3 Pro był pierwszym smartwatchem producenta z Harmony OS. Następca, Watch 4 Pro, jest również oparty na tym systemie operacyjnym i ponownie jest pierwszym smartwatchem producenta z pewnymi innowacjami. Zestaw funkcji i interfejs użytkownika zostały zmienione, a Huawei wykazuje również dbałość o szczegóły.

Producent oferuje Watch 4 Pro tylko w rozmiarze 48 milimetrów. Istnieje jednak wybór kolorów obudowy. Huawei oferuje Watch 4 Pro w kolorze niebieskim z materiałowym paskiem, tytanowym z brązowym skórzanym paskiem lub tytanowym z pasującym tytanowym paskiem.

Zegarki z materiałowym lub skórzanym paskiem kosztują 549 euro; za tytanowy pasek trzeba dopłacić dodatkowe 100 euro. Smartwatch posiada połączenie LTE poprzez eSIM. Nasz model testowy jest tytanowy i kosztuje 649 euro. Zegarek jest kompatybilny z urządzeniami Android i iOS.

Huawei Watch 4 Pro
Procesor
Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1 4 x 1.7 GHz, ARM Cortex-A53
Pamięć
2048 MB 
Matryca
1.50 cali 1:1, 466 x 466 pikseli 310 PPI, Capacitive, AMOLED, refleksująca: tak, 60 Hz
Dysk twardy
32 GB eMMC Flash, 32 GB 
Złącza
NFC, Brightness Sensor, czujniki: gyroscope, barometer, acceleration, magnetometer, optical heart rate monitor, temperature, depth gauge, EKG
Łączność
802.11 b/g/n (b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 5.2, 3G: B1/B2/B3/B4/B5/B6/B8/B19, 4G: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B9/B18/B19/B20/B26/B28/B34/ B38/B39/B40/B41/B66, LTE, GPS
Akumulator
780 mAh litowo-polimerowy, Czas pracy (dane producenta): 54 h
Charging
wireless charging, fast charging / Quickcharge
System operacyjny
Huawei HarmonyOS
Inne
głośniki: Mono, charging cable, manual, elements for the link bracelet, 3.1.0.138, 24 miesiące(y) gwarancji, Dualband-GNSS: L1: GPS + GLONASS + GALILEO + BeiDou + QZSSL5: GPS + GLONASS + BeiDou, fanless, waterproof
Waga
110 g, zasilacz: 40 g
Cena
649 PLN

 

Koperta i funkcje - Watch 4 Pro ze stopu tytanu

Obudowa Watch 4 Pro wykonana jest z tytanu, a wyświetlacz chroniony jest szafirowym szkłem. Huawei instaluje obrotową i wciskaną koronkę po prawej stronie, a także przycisk, w którym znajduje się również czujnik. Pod spodem zainstalowano głośnik. Po lewej stronie Huawei zainstalował dwa otwory na mikrofony. Czujniki do monitorowania parametrów ciała znajdują się na spodzie.

Huawei pominął ramkę w Watch 4 Pro. Jednak krawędź między wyświetlaczem a ramką jest wizualnie podzielona na minutowe odstępy. Pasek ma 22 milimetry szerokości i można go zdjąć bez użycia narzędzi. Huawei zawiera również kilka elementów łączących, aby dostosować pasek do obwodu ramienia bez użycia narzędzi. Zegarek można nosić na nadgarstkach o obwodzie od 140 do 210 milimetrów.

Smartwatch waży 110 gramów z paskiem i 67 gramów bez niego. Watch 4 Pro posiada certyfikat IP68, podczas gdy Huawei określa wodoodporność na 5 ATM i pozwala na swobodne nurkowanie do głębokości 30 metrów. Smartwatch jest zgodny z normą EN 13319 dla akcesoriów do nurkowania.

Konfiguracja i obsługa - tylko z aplikacją Huawei Health

Jak wiadomo z innych smartwatchów Huawei, instalacja aplikacji Huawei Health jest niezbędna do konfiguracji i działania. Aktualna wersja tego oprogramowania nie jest dostępna w sklepie Google Play. Plik instalacyjny można pobrać za pomocą kodu QR na opakowaniu. Alternatywnie, najpierw można zainstalować własny sklep z aplikacjami Huawei o nazwie App Gallery. Aplikacja otrzymuje również aktualizacje za jego pośrednictwem. Logowanie za pomocą identyfikatora Huawei ID jest niezbędne do korzystania z oprogramowania.

Po pokonaniu tej przeszkody konfiguracja jest szybka. Zegarek i smartfon są od razu połączone. Następnie należy przyznać pewne uprawnienia, aby zegarek mógł odbierać wiadomości ze smartfona lub uzyskiwać dostęp do kontaktów. Po sparowaniu zegarek wita użytkownika samouczkiem dotyczącym przycisków i gestów machnięcia.

Aplikacja Zdrowie jest podzielona na sekcje Zdrowie, Trening, Odkrywaj, Urządzenia i Konto. W sekcji Urządzenie wyświetlany jest sparowany Watch 4 Pro. Tutaj można wybrać tarcze zegarka. Ponadto muzyka może być przechowywana lokalnie na zegarku za pośrednictwem sieci WLAN. Znajduje się tu również niewielka galeria aplikacji dla aplikacji smartwatcha oraz usługa płatności producenta, Huawei Wallet. W Niemczech jednak tylko karty klientów i żadne metody płatności nie mogą być obecnie przechowywane w Wallet.

Niektóre ustawienia zegarka można również zmienić w aplikacji. W szczególności można aktywować pomiary różnych wartości zdrowotnych i dostosować interwały pomiarowe.

Większość ustawień jest możliwa tylko na samym zegarku. Opcje wyboru są zróżnicowane. Obejmują one wyświetlanie zawsze włączonego ekranu, siłę wibracji i przypisanie dolnego przycisku.

Watch 4 Pro jest obsługiwany za pomocą 1,5-calowego ekranu dotykowego, przycisku oraz obrotowej i wciskanej korony po prawej stronie. Naciśnięcie korony otwiera przegląd aplikacji, a obracanie korony powiększa i pomniejsza wyświetlacz. Naciśnięcie korony w menu zawsze prowadzi z powrotem do tarczy zegarka.

W przeciwieństwie do innych smartwatchów Huawei, dolny przycisk Watch 4 Pro nie otwiera programu, ale wyskakujące menu z trzema punktami wyboru. Listę wyświetlanych tam programów można dostosować w ustawieniach. W ustawieniach fabrycznych są to Trening, Health Glance i menu Telefon.

Ekran dotykowy jest obsługiwany za pomocą gestów machnięcia. Przeciągnięcie od góry do dołu otwiera szybkie menu z dostępem do ustawień połączeń, takich jak WLAN, tryb cichy, budzik, tryb uśpienia lub latarka. Przeciągnięcie od lewej do prawej otwiera menu Asystenta Huawei. W tym przeglądzie Huawei umieszcza asystenta głosowego, przegląd pogody i sterowanie multimediami w odtwarzaniu multimediów.

Przeciągnięcie od dołu do góry otwiera powiadomienia. Wiadomości są sortowane według aplikacji i wyświetlane jako karty. Naciśnięcie karty otwiera wiadomość lub historię wiadomości. Przeciągnięcie od prawej do lewej prowadzi przez znane kafelki. Huawei dostosował jednak wyświetlacz. Każdy kafelek oferuje teraz znacznie więcej informacji. Kafelek tętna informuje teraz również o temperaturze skóry, śnie, nasyceniu tlenem i poziomie stresu. Kolejność i zawartość kafelków można dostosować w ustawieniach.

Telefonia i powiadomienia - Watch 4 Pro z eSIM

Huawei Watch 4 Pro oferuje najlepsze warunki dla telefonii. Ma nie tylko mikrofon i głośniki, ale może również nawiązać własne połączenie z siecią komórkową za pośrednictwem eSIM. Karta eSIM jest instalowana za pośrednictwem aplikacji Huawei Health. Oprogramowanie pyta, czy jest to dodatkowa karta o tym samym numerze, czy niezależna karta.

Instalacja karty SIM działa płynnie w teście. Aby chronić baterię, Watch 4 Pro oferuje różne ustawienia, kiedy jego własne połączenie SIM jest automatycznie zatrzymywane, na przykład gdy smartwatch jest w sieci Wi-Fi lub gdy jest połączony ze sparowanym smartfonem przez Bluetooth.

W teście mieliśmy dobry odbiór z Watch 4 Pro. Jednak jakość głosu podczas połączeń za pośrednictwem sparowanego smartfona jest znacznie lepsza niż w przypadku korzystania z eSIM. Kontakty można synchronizować ze smartfonem. Ponadto smartwatch oferuje dostęp do list połączeń i pola numerycznego do wybierania nieznanych numerów.

Obsługa powiadomień jest równie przyjemna. Watch 4 Pro niezawodnie wyświetla przychodzące wiadomości. W aplikacji Zdrowie można wybrać, które aplikacje mogą przekazywać powiadomienia do zegarka. Smartwatch wyświetla wiadomości w podziale na aplikacje w kartach, a kliknięcie karty otwiera historię nowych wiadomości.

Dużą innowacją w Watch 4 Pro jest to, że Huawei nie tylko pozwala na krótkie odpowiedzi, ale odpowiedzi są również możliwe za pomocą wprowadzania głosowego lub wirtualnej klawiatury. Wprowadzane dane są precyzyjnie rejestrowane, a pisanie jest możliwe bez problemów. Smartwatch może również wyświetlać emoji; tylko zdjęcia nie mogą być wyświetlane. Ponadto wiadomości e-mail nadal nie są wyświetlane w całości.

Asystent głosowy - Celia rozmawia teraz z Allenem

Jest kolejny postęp w cyfrowym asystencie. Huawei nadal polega wyłącznie na wewnętrznym rozwiązaniu o nazwie Celia, ale asystent działa teraz ze wszystkimi smartfonami, a nie tylko urządzeniami EMUI.

Rozpoznawanie głosu jest dobre, a odpowiedzi są wyświetlane na ekranie, a także wypowiadane przez głośnik. Zestaw funkcji jest jednak znacznie mniejszy niż w przypadku Google Assistant czy Amazon Alexa.

Zdrowie i fitness - Huawei oferuje pomiar EKG

Wszystkie dane zdrowotne gromadzone przez Watch 4 Pro są kompilowane w aplikacji Zdrowie. Na stronie głównej aplikacji Huawei prezentuje przejrzyste mapy celów aktywności, danych treningowych, tętna, snu, stresu, nasycenia tlenem, temperatury skóry i Health Glance. To, które treści są wyświetlane w jakiej kolejności, można dostosować w ustawieniach.

Naciśnięcie kart otwiera odpowiednie podmenu i wyświetla więcej informacji o obszarach. Tętno może być wyświetlane jako wartość lub graficznie. Można je przeglądać w ciągu dnia, a także tygodnia, miesiąca lub roku. Oprogramowanie określa również tętno spoczynkowe oraz najwyższe i najniższe wartości. Watch 4 Pro może również wykonywać odczyty EKG i mierzyć sztywność tętnic. W ten sposób zegarek mierzy, czy tętnice są nadal elastyczne i czy wartości odpowiadają wiekowi użytkownika.

Health Glance to nowa funkcja oprogramowania Huawei. Łączy ona siedem testów w serii pomiarów: tętno, pomiar tlenu we krwi, stres, temperaturę skóry, EKG, sztywność tętnic i test oddechu. Test trwa minutę i powinien być wykonywany w spoczynku; w niektórych przypadkach elektroda w przycisku musi być również dotknięta palcem. Aplikacja w przejrzysty sposób zestawia wyniki w raporcie i ostrzega, jeśli występują jakiekolwiek nieprawidłowości.

Nowością jest test oddechu, którego nie można uruchomić osobno, a jedynie poprzez wiersz w Health Glance. Użytkownik musi wziąć głęboki oddech, a następnie kaszlnąć kilka razy w pobliżu smartwatcha. Oprogramowanie ma być w stanie zmierzyć wymuszoną pojemność życiową (FVC), która jest podawana zarówno jako objętość płuc w litrach, jak i jako wartość procentowa w zależności od wieku.

Nie ma możliwości synchronizacji danych z Google Fit bez aplikacji innej firmy. Zegarek 4 Pro można jednak połączyć z kontami w serwisach Komoot i Strava.

Cele aktywności - Pierścienie i koniczyny Huawei

Huawei oferuje dwa podejścia do wyświetlania codziennej aktywności. Z jednej strony znajdują się znane pierścienie, na których wskazywane są spalone kalorie, czas treningu w minutach i czas przebywania w godzinach.

Ponadto Huawei opiera się na własnych zdrowotnych koniczynach. Różne obszary z ich celami są monitorowane przez cały dzień. Oprogramowanie pokazuje, kiedy skończył się sen, czy oddychanie jest odpowiednie, ile kroków zostało wykonanych i ile minut treningu było w ciągu dnia. Wskazuje również odpowiedni czas na sen. Szarotki stale się zapełniają i zmieniają kolor na zielony, gdy ustalone cele zostaną osiągnięte.

Ponadto smartwatch mierzy pokonany dystans i dzieli go na bieganie, chodzenie i wchodzenie po schodach. Można również wyświetlić ukończone mierniki wysokości. W razie potrzeby smartwatch może również wskazywać brak ćwiczeń, gdy użytkownik pozostaje w jednym miejscu przez długi czas - na przykład przy biurku.

Tętno, rytm serca i nasycenie krwi tlenem

Porównujemy odczyty zegarka Huawei Watch 4 Pro z odczytami urządzeń referencyjnych, aby lepiej je sklasyfikować. Zabraliśmy Watch 4 Pro na wycieczkę rowerową z Garmin Venu 2, aby zmierzyć tętno. Wskaźniki smartwatcha Huawei są przekonujące zarówno w spoczynku, jak i pod obciążeniem. Tętno spoczynkowe jest dokładnie takie samo dla obu urządzeń. Różnica w pulsie wydajności uśrednionym dla trzech pomiarów wynosi tylko 1,16 procent.

Wyniki pomiaru nasycenia krwi tlenem są równie przekonujące. W tym przypadku pulsoksymetr Braun 1 jest używany jako urządzenie referencyjne. Odchylenie średniej z trzech pomiarów wynosi 0,69 procent. Watch 4 Pro wykazuje odchylenie w dół w dwóch z trzech pomiarów.

Śledzenie snu - Watch 4 Pro bez inteligentnego budzika

Funkcja śledzenia snu w Watch 4 Pro jest bardzo rozbudowana. Oprogramowanie wskazuje czas snu jako wartość całkowitą, ale także dzieli sen na różne fazy, takie jak sen lekki, głęboki lub REM. Wartości są podawane w godzinach i minutach dla danej fazy. Wartości są również wizualizowane na osi czasu.

Ponadto oprogramowanie wskazuje procent snu spędzonego w każdej fazie i szereguje wartości w każdym przypadku. Skutkuje to oceną snu za pomocą punktów i gwiazdek. Wartości mogą być wyświetlane nie tylko dla jednej nocy, ale także dla tygodni, miesięcy i lat. Wszystkie te informacje można wywołać nie tylko za pomocą aplikacji na smartfona, ale także bezpośrednio na zegarku, ale tylko dla poprzedniej nocy.

Dźwięki snu mogą być również nagrywane i analizowane za pośrednictwem smartfona. Oprogramowanie oferuje również różne pejzaże dźwiękowe, które pomagają zasnąć. Niestety, Watch 4 Pro nie oferuje inteligentnego budzika, który wykorzystuje dane snu do łagodnego budzenia.

Nagranie treningowe - Watch 4 Pro nie boi się wody

Huawei Watch 4 Pro obsługuje śledzenie ponad 100 dyscyplin sportowych. Szczególną cechą jest możliwość zanurzenia do głębokości 30 metrów na otwartej wodzie. Dzięki temu smartwatch nadaje się również do pływania na otwartych wodach i łatwych w zarządzaniu nurkowań. Ci, którzy chcą nurkować głębiej i potrzebują odpowiedniego wsparcia, będą musieli przełączyć się na Huawei Watch Ultimate do głębszych nurkowań.

Huawei koncentruje się na treningu biegowym. Watch 4 Pro oferuje wirtualnego partnera treningowego, który uruchamia średnią prędkość poprzednich treningów. W tym celu obliczany jest dystans. Oprogramowanie zapewnia również - nieco ukryte - informacje o bieżącej wydajności biegania, które Huawei nazywa "wskaźnikiem zdolności do biegania", VO2Max i prognozami czasu biegu na różnych dystansach.

Zegarek jest dostarczany z 13 wstępnie załadowanymi planami treningowymi dla różnych poziomów biegania. Dodatkowe plany treningowe można zainstalować na smartwatchu za pośrednictwem aplikacji Zdrowie. Treningi wideo można również ukończyć za pośrednictwem aplikacji Zdrowie, a program obejmuje zarówno rozciąganie, wzmacnianie, jak i spalanie tłuszczu. Po uruchomieniu wideo smartwatch automatycznie rozpoczyna nagrywanie treningu.

Ukończone treningi można śledzić w aplikacji Zdrowie. Oprogramowanie dostarcza informacji o dystansie, czasie trwania, prędkości i spalonych kaloriach. Informacje te mogą być również wyświetlane dla poszczególnych segmentów trasy. Treningi lub trasy z innych aplikacji, takich jak Komoot, mogą być importowane, a następnie ukończone. Ponadto dla każdego sportu można ustawić cel, taki jak określony czas, dystans lub zużycie kalorii.

W razie potrzeby smartwatch informuje o aktualnym stanie treningu po określonym czasie lub dystansie podczas treningu. Wskazuje aktualne tętno, czas etapu i status treningu. Watch 4 Pro może automatycznie wykrywać i rejestrować chodzenie, bieganie i trening na orbitreku. Jednak automatyczne rejestrowanie nie zawsze działa niezawodnie w teście.

GPS i nawigacja - Dobre oprogramowanie, umiarkowana dokładność

Kolejnym rozwinięciem Huawei Watch 4 Pro jest nawigacja. Huawei polega na własnym serwisie mapowym Petal Maps. Jeśli nawigacja jest uruchamiana za pomocą oprogramowania na smartfonie, smartwatch również wskazuje drogę - poprzednie generacje również to potrafiły. Teraz możliwe jest również uruchomienie nawigacji bezpośrednio z zegarka. Dzięki połączeniu eSIM sparowany smartfon nie jest konieczny.

Watch 4 Pro może również łączyć się ze wszystkimi popularnymi sieciami satelitarnymi za pośrednictwem dwuzakresowego GNSS. Połączenie jest nawiązywane stosunkowo szybko na zewnątrz, ale zajmuje dużo czasu w pomieszczeniach. Po nawiązaniu połączenia pozostaje ono stabilne w teście. Jednak porównanie z Garmin Venu 2 podczas wycieczki rowerowej pokazuje, że pozycjonowanie Watch 4 Pro mogłoby być lepsze. Proste promienie nie są wyświetlane poprawnie.

Zarejestrowane trasy można eksportować jako pliki gpx, tcx i kml. Możliwe jest również importowanie plików gpx. Ponadto Watch 4 Pro posiada nawigację po ścieżce powrotnej, na przykład w przypadku zgubienia się podczas uprawiania sportu lub podróżowania w nieznanym środowisku.

Pomiar GNSS: Opłynięcie jeziora
Pomiar GNSS: Opłynięcie jeziora
Pomiary GNSS: punkt zwrotny
Pomiary GNSS: punkt zwrotny
Pomiary GNSS: podsumowanie
Pomiary GNSS: podsumowanie

Wyświetlacz - Huawei instaluje jasny LTPO AMOLED

1,5-calowy panel LTPO AMOLED jest absolutnym klejnotem w Watch 4 Pro. Dzięki zainstalowanej technologii wyświetlania, poziomy czerni są idealne, a kontrasty wyraźne. Treści są wyświetlane ostro przez cały czas. Ponadto panel jest jasny i łatwy do odczytania przez cały czas; dane treningowe są również widoczne podczas treningu w słońcu. Zmierzyliśmy maksymalną jasność 660 cd/m² z włączonym czujnikiem jasności. Gdy czujnik jest wyłączony, panel nadal osiąga 441 nitów.

Porównanie z innymi smartwatchami, takimi jak Pixel Watch lub Samsung Galaxy Watch5 Pro pokazuje, że ich wyświetlacze mogą być jeszcze jaśniejsze. Zawsze włączony wyświetlacz Watch 4 Pro jest pozytywny. Huawei oferuje jeden w stylu pasującym do wybranej tarczy zegarka. AoD jest automatycznie wyłączany w trybie uśpienia. Indywidualna regulacja AoD w zależności od czasu lub stylu, jak w przypadku Amazfit GTR 4 nie jest dostępna w Watch 4 Pro.

W teście zauważyliśmy również migotanie wyświetlacza. Średnia częstotliwość jest niska i wynosi 72 Hz; zmierzyliśmy maksymalnie 153 Hz i minimalnie 56 Hz.

Huawei Watch 4 ProGoogle Pixel Watch LTEHuawei Watch UltimateSamsung Galaxy Watch5 ProAmazfit GTR 4
Response Times
PWM Frequency
72
60
-17%
60
-17%
119.4
66%
Screen
62%
-3%
23%
-36%
Brightness middle
660
1066
62%
638
-3%
813
23%
423
-36%
Black Level *
Total Average (Program / Settings)
62% / 62%
-10% / -10%
3% / 3%
15% / 15%

* ... im mniej tym lepiej

Screen Flickering / PWM (Pulse-Width Modulation)

To dim the screen, some notebooks will simply cycle the backlight on and off in rapid succession - a method called Pulse Width Modulation (PWM) . This cycling frequency should ideally be undetectable to the human eye. If said frequency is too low, users with sensitive eyes may experience strain or headaches or even notice the flickering altogether.
Screen flickering / PWM detected 72 Hz

The display backlight flickers at 72 Hz (worst case, e.g., utilizing PWM) .

The frequency of 72 Hz is very low, so the flickering may cause eyestrain and headaches after extended use.

In comparison: 53 % of all tested devices do not use PWM to dim the display. If PWM was detected, an average of 17900 (minimum: 5 - maximum: 3846000) Hz was measured.

Wydajność i czas pracy - Watch 4 Pro ze Snapdragonem

Po raz pierwszy od dłuższego czasu Huawei podaje informacje o SiP w Watch 4 Pro. Używany jest aktualny chip firmy Qualcomm. Niezależnie od tego, czy jest to Snapdragon W5 Gen 1 lub Snapdragon W5 Plus Gen 1 nie mogliśmy się dowiedzieć. Pomiary benchmarkowe nie są jednak możliwe, ponieważ na smartwatchu nie można zainstalować przeglądarki. SiP jest produkowany w obecnym procesie 4 nm. W przeciwieństwie do W5, W5+ integruje dodatkowy zawsze włączony układ (QCC5100 z procesorem Cortex-M55 250 MHz).

Zegarek przekonuje dobrą wydajnością w codziennym użytkowaniu. Przejścia w interfejsie użytkownika są płynne, programy uruchamiają się szybko, a przełączanie między aplikacjami również odbywa się bez czasu oczekiwania. W ten sposób Watch 4 Pro działa nawet płynniej niż niedawno wprowadzony Huawei Watch Ultimate.

Pozytywne jest również to, że Huawei zainstalował 32 GB pamięci. Może być używany do lokalnej muzyki, aplikacji i tras. Ponadto zainstalowano 2 GB pamięci RAM.

Żywotność baterii - Huawei musi iść na ustępstwa

Huawei obiecuje czas pracy na baterii do 4,5 dnia. Osiągamy czas pracy od 2,5 do 3 dni, gdy wszystkie czujniki są stale aktywne, a zawsze włączony wyświetlacz jest włączony. Nie ma znaczenia, czy mamy zainstalowaną kartę eSIM, czy nie. Użyliśmy samodzielnej karty eSIM ze stałym połączeniem.

AoD ma większy wpływ. Jeśli jest wyłączony, czas działania wydłuża się do około czterech dni przy takim samym zużyciu. W ten sposób Watch 4 Pro jest daleko od bardzo dobrych czasów działania starszych smartwatchów Huawei, takich jak Watch GT 3 Pro. Jednak zestaw funkcji znacznie się zwiększył, a Watch 4 Pro działa znacznie dłużej niż na przykład Pixel Watch a także nieco dłużej niż Watch5 Pro od Samsunga.

Huawei wykorzystuje do ładowania bezprzewodowy standard Qi. Watch 4 Pro potrzebuje nieco poniżej 90 minut na pełny proces ładowania. Użyliśmy 24-watowego zasilacza.

Za

+ doskonałe przetwarzanie
+ płynne działanie
+ świetny, jasny panel OLED
+ duży zestaw funkcji
+ możliwość zastosowania eSIM

Przeciw

- niska oferta aplikacji
- GPS mógłby być dokładniejszy
- brak dostępnej usługi płatności

Werdykt - Watch 4 Pro to dobrze zaokrąglony pakiet

W recenzji: Huawei Watch 4 Pro. Urządzenie testowe dostarczone przez Huawei Niemcy.
W recenzji: Huawei Watch 4 Pro. Urządzenie testowe dostarczone przez Huawei Niemcy.

Coś się dzieje: Huawei wnosi zauważalny powiew świeżości do swojego portfolio smartwatchów dzięki Watch 4 Pro. Producent od dawna tworzył dobre zegarki, ale błyszczały one głównie smukłym oprogramowaniem i długim czasem pracy na baterii. Teraz Huawei rozwiązuje wiele drobnych problemów i eliminuje słabości.

Nareszcie można odpowiadać na pytania za pomocą klawiatury, nawigować bezpośrednio z zegarka, jest też asystent głosowy, który współpracuje z każdym smartfonem. Watch 4 Pro obsługuje nawet strumieniowanie muzyki, choć tylko za pośrednictwem wewnętrznej usługi Huawei Music. To tylko małe kroki same w sobie, ale jest to zauważalny wzrost komfortu w codziennym życiu. Nawet działanie stało się płynniejsze dzięki obecnemu procesorowi.

Oczywiście jest też krytyka: Przede wszystkim wyraźnie skrócił się czas pracy na baterii w porównaniu do starszych modeli. Niemniej jednak Watch 4 Pro nie musi być podłączany codziennie, jak wielu rywali z podobnym zestawem funkcji.

Pożądany byłby większy wybór aplikacji z innymi usługami przesyłania strumieniowego i działająca usługa płatności, aby można było również korzystać z NFC Watch 4 Pro. Jednak w codziennym użytkowaniu zegarek jest przyjemny, zwłaszcza dzięki świetnemu wyświetlaczowi i przyjemnemu noszeniu.

Funkcje Watch 4 Pro są imponujące. Zegarek przekonuje we wszystkich dyscyplinach.

Zestaw funkcji Watch 4 Pro jest bardziej rozbudowany niż w topowym modelu, Watch Ultimate, i stanowi wyraźną prośbę o jego cenę. Ci, którzy chcą bardziej powszechnych aplikacji, będą musieli szukać w obozie Android

-Wear.

Samsung Galaxy Watch5 Pro, który jest również dostępny jako model LTE, jest podobnie wyposażony. Google Pixel Watch jest znacznie delikatniejszy na nadgarstku, ale musi być podłączony do prądu każdej nocy

.


Cena i dostępność

Huawei sprzedaje Watch 4 Pro ze skórzanym lub tekstylnym paskiem w kolorze srebrnym z brązowym paskiem lub w kolorze niebieskim z niebieskim paskiem za 549 euro (614 USD). Wersja testowa w całości wykonana z tytanu ma sugerowaną cenę detaliczną 649 euro. Huawei oferuje smartwatch we własnym sklepie internetowym, ale inni sprzedawcy detaliczni, tacy jak Amazon czy Mediamarkt, mają go w ofercie.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja smartwatcha Huawei Watch 4 Pro - W końcu potrafi więcej
Benedikt Winkel, 2023-07-21 (Update: 2023-07-21)