Notebookcheck Logo

Test Fujitsu LifeBook P772

10/10/2012

Fujitsu trudno konkurować w segmencie biznesowym z laptopami bardziej uznanych marek. Atuty LifeBooka P772 to (12-calowa) matryca o nietypowej rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (16:10), klasyczna klawiatura, port dokowania, matowa matryca, modem WWAN i pojemny akumulator. Jego wartość obniżają plastikowa i w dużej mierze połyskliwa obudowa oraz głośna praca pod obciążeniem.

Obudowa

Model P772 zastąpił starszy P771, ale oba te komputery posiadają taką samą obudowę. Z przynależnością do kategorii laptopów biznesowych nie licuje fakt, że większa jej część ma czarną, połyskliwą powierzchnię spotykaną w notebookach do użytku domowego. Wykończenie to może wyglądać efektownie, ale tylko przez jakiś czas po wyjęciu laptopa z pudełka, gdyż na błyszczącym lakierze bardzo widoczne są drobinki osiadającego na nim kurzu. Podnadgarstnik jest na szczęście matowy. 

Fujitsu P772 jest dość korpulentnym subnotebookiem (ma 31 mm grubości), potężniejszym nie tylko od ultrabooków ale i od większości innych modeli podobnej wielkości. Choć waży niewiele (około 1,5 kg), wydaje się wskutek tego cięższy. Mimo tego omawiany laptop może być jak najbardziej nazwany poręcznym. Na pochwałę zasługuje wąska ramka ekranu (10 mm po bokach), dzięki której jednostka zasadnicza laptopa jest dość zwarta (28,2 x 21,5 cm).

W przeciwieństwie do HP 2560p i Della E6220, wykonanych w dużej mierze z metalu, w Fujitsu P772 dominuje - przynajmniej z zewnątrz - plastik. Laptop ten nie imponuje więc jakością. Od wspomnianych konkurentów odstaje przede wszystkim sztywnością obudowy. Obszar wokół klawiatury ugina się nieco pod mocnym naciskiem. Spasowanie okazało się natomiast zadowalające; szczeliny na połączeniach elementów były tylko minimalne i nie było odstających fragmentów. 

Ekran trzyma się na dwóch stawiających duży opór zawiasach, które wymuszają podnoszenie pokrywy przy użyciu dwóch rąk. Wstrząsy nie wprawiają pokrywy w drgania. Odporność obudowy ekranu na wykrzywianie jest niezła (dzięki magnezowemu wzmocnieniu wewnątrz pokrywy), ale element ten nie jest tak solidny, jak klapa w całości wykonana z metalu. 

Generalnie pod względem jakości jest nieźle, ale znacznie gorzej, niż w przypadku biznesowych laptopów marki Lenovo, Dell a w szczególności HP.

przód: 2 gniazda audio, przełącznik łączności bezprzewodowej, czytnik kart pamięci
przód: 2 gniazda audio, przełącznik łączności bezprzewodowej, czytnik kart pamięci
lewy bok: gniazdo zasilania, LAN, wylot powietrza z układu chłodzenia, gniazdo blokady Kensingtona, DisplayPort, 2 USB 3.0
lewy bok: gniazdo zasilania, LAN, wylot powietrza z układu chłodzenia, gniazdo blokady Kensingtona, DisplayPort, 2 USB 3.0
z tyłu brak złączy
z tyłu brak złączy
prawy bok: napęd optyczny, VGA, USB 2.0
prawy bok: napęd optyczny, VGA, USB 2.0
dołączony w zestawie pokrowiec
dołączony w zestawie pokrowiec
replikator portów
replikator portów

Na spodzie znajdują się cztery pokrywy serwisowe, które umożliwiają dostęp do podzespołów. Są to m.in. pamięć RAM, dysk 2,5" i karta Wi-Fi. Można też oczyścić z kurzu wentylator i radiator. 

Dzięki wprowadzeniu samoistnej obsługi tego standardu nowe chipsety sprawiają, że porty USB 3.0 są na wyposażeniu prawie wszystkich laptopów z procesorami Ivy Bridge. P772 posiada dwa złącza tego typu, w tym jeden z funkcją Anytime USB Charge, z przodu lewej ścianki laptopa. W tylnej części prawej ścianki mamy natomiast port USB 2.0. Na przeciwległe ścianki rozdzielono wyjścia sygnału wideo, tj. DisplayPort i VGA. Inne złącza to gniazdko LAN, gniazdo ExpressCard na karty 34- i 54-milimetrowe, gniazda audio i czytnik kart pamięci. Wnęka modułowa, standardowo zajmowana przez napęd optyczny, może pomieścić dodatkowy dysk lub miniprojektor. Na spodzie obudowy znajduje się port dokowania służący do podłączania replikatora portów. Ten posiada cztery USB 2.0, VGA, DVI, DisplayPort, LAN i eSATA.

Osprzęt

Dość wąska obudowa wymusiła zastosowanie odpowiednio kompaktowej klawiatury z relatywnie małymi klawiszami. Jest to klawisza klasyczna, a nie wyspowa. Klawisze alfanumeryczne mają 18 x 18 mm, a klawisze w górnym rzędzie - tylko 12 x 12 mm. Klawisze są wykonane z czarnego, nieco szorstkiego tworzywa, które cechuje się zadowalającą jakością, odpowiednią do biznesowego charakteru omawianego laptopa. 

Podczas pisania trzeba przywyknąć do niewielkich klawiszy liter. Ich nieco wklęsła powierzchnia ułatwia trafianie we właściwy klawisz. Wciśnięcie klawisza wymaga relatywnie dużej siły, a odskok jest dość słaby. Do tego klawiatura wyraźnie ugina się w środkowej części. Pozytywny jest dość ograniczony stukot klawiszy. 

Za klawiaturą znajduje się pięć przycisków specjalnego przeznaczenia, służących m.in. do zablokowania dostępu do komputera i zarządzania połączeniami bezprzewodowymi.

Mierzący 4 x 6,8 cm gładzik Synaptics jest mniejszy, niż w większości innych laptopów. Trzeba więc wykonać wiele ruchów palcem, by przesunąć kursor z jednego końca ekranu na drugi. Gładka powierzchnia płytki ma dobre właściwości ślizgowe. Choć obsługiwane są funkcje dotyku wielopunktowego, ograniczenia przestrzenne poważnie utrudniają korzystanie z nich. 

Przyciski gładzika mają krótki skok i głośny klik. 

Na prawo od gładzika znajduje się kółko, które zastępuje strefy przewijania. Fujitsu nazywa je "Scroll Wheel". Poprzez okrężny ruch palca zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do niego można przewijać zawartość okna w górę lub w dół. 

Warto wiedzieć, że kamerka internetowa jest w LifeBooku tylko opcją, a nie standardowym elementem wyposażenia. W skład tego ostatniego wchodzi natomiast wbudowany mikrofon.

klawiatura QWERTZ
klawiatura QWERTZ
płytka dotykowa i Scroll Wheel
płytka dotykowa i Scroll Wheel

Obraz

Od dłuższego czasu standardem w laptopach, także tych biznesowych, są matryce panoramiczne o formacie 16:9. Fujitsu P772 jest wyjątkiem pod tym względem, gdyż posiada wyświetlacz o proporcjach 16:10; jego przekątna to 12,1", a rozdzielczość wynosi 1280 x 800 a nie 1366 x 768 pikseli.

200
cd/m²
215
cd/m²
209
cd/m²
190
cd/m²
212
cd/m²
200
cd/m²
184
cd/m²
194
cd/m²
189
cd/m²
podświetlenie ekranu
Fujitsu FUJ5812 tested with Gossen Mavo-Monitor
maksimum: 215 cd/m² (Nits) średnia: 199.2 cd/m²
rozświetlenie: 86 %
na akumulatorze: 207 cd/m²
kontrast: 127:1 (czerń: 1.67 cd/m²)34.44% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
43.47% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
32.8% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)

Na pewno nie można być zadowolonym z jaskrawości, która średnio nie przekroczyła nawet 200 cd/m²; w przypadku mobilnego, małego laptopa to zdecydowanie za mało (aczkolwiek testy laptopów HP 2560p i Dell E6220 wykazały jeszcze gorsze wyniki). Lepiej pod tym względem prezentuje się Lenovo X230 z ponad 260 cd/m². Pozytywne jest to, że na zasilaniu akumulatorowym intensywność podświetlenia nie słabnie.

Fujitsu LifeBook P772 a przestrzeń Adobe RGB (siatka)
P772 a Adobe RGB
Fujitsu LifeBook P772 a przestrzeń sRGB (siatka)
P772 a sRGB
Fujitsu LifeBook P772 a HP EliteBook 2560p (siatka)
P772 a 2560p
Fujitsu LifeBook P772 a Dell Latitude E6220 (siatka)
P772 a E6220
Fujitsu LifeBook P772 a Lenovo ThinkPad X230 z matrycą IPS (siatka)
P772 a X230
na dworze
na dworze

Również pod względem odwzorowania czerni i kontrastu lepszy od Fujitsu jest wspomniany laptop Lenovo. O świetnej jakości obrazu z matrycy IPS ThinkPada X230 użytkownik LifeBooka P772 może tylko pomarzyć, gdyż ma do czynienia z wyświetlaczem typu TN. Czerń jest więc jasna (1,67 cd/m²) i jest wyświetlana jako odcień szarości, a kontrast na poziomie 127:1 wypada uznać za bardzo niski. Podobnie kiepsko wypadają pod tym względem matryce modeli HP 2560p i Dell E6220. 

W przypadku używania laptopa na dworze w uzyskiwaniu dobrego efektu przeszkadza przeciętna tylko intensywność podświetlenia. Matowa powierzchnia ekranu eliminuje co prawda w większości refleksy, ale przy bezpośrednim operowaniu słońca nie jest w stanie zapewnić czytelności wyświetlanego obrazu. Temu zadaniu może podołać wyświetlacz o jaskrawości przekraczającej 250 cd/m² (takim dysponuje Lenovo X230). Jeszcze gorzej od matrycy Fujitsu wypadają ciemniejsze matryce Della E6220 i HP 2560p.

Typową cechą słabych jakościowo matryc typu TN są też wąskie kąty widzenia. Szczególnie duże przekłamania występują przy odchyleniach od pozycji idealnej w pionie; od góry obraz wydaje się prześwietlony, a od dołu - nienaturalnie ciemny. Niewiele lepiej jest w płaszczyźnie poziomej. O wiele szerszy użyteczny zakres kątów widzenia oferuje matryca typu IPS.

kąty widzenia matrycy laptopa Fujitsu LifeBook P772
kąty widzenia matrycy laptopa Fujitsu LifeBook P772

Osiągi

Testowany LifeBook P772 był wyposażony w procesor Core i5-3320M. Jest to trzeci najszybszy dwurdzeniowy procesor Ivy Bridge spośród tych, które miały premierę w czerwcu 2012 roku (ustępuje tylko i5-3360M oraz i7-3520M).

Podobnie jak wszystkie Core i5, procesor ten ma Hyper-Threading (każdy rdzeń obsługuje dwa wątki) oraz Turbo Boost 2.0, który zwiększa taktowanie do 3,3 GHz (dla jednego rdzenia) lub do 3,1 GHz (dla obu rdzeni), choć bazowa częstotliwość taktowania wynosi 2,6 GHz. Procesor jest wykonany w technologii 22 nm, a jego TDP wynosi 35 W.  

W testach jednowątkowym i wielowątkowym aplikacji Cinebench wykorzystywane było maksymalne taktowanie procesora (odpowiednio 3,3 i 3,1 GHz). W teście wielowątkowym wersji R11.5 omawiany laptop uzyskał 3,1 pkt., co jest wynikiem o 7% lepszym od najlepszego rezultatu laptopa z procesorem i5-2520M (2,89 pkt.).

Biorąc pod uwagę, że chodzi o laptop z 12-calowm ekranem, wydajność CPU jest znakomita. Do niedawna taka moc obliczeniowa była zarezerwowana dla laptopów klasy DTR. Do skorzystania z pełnej wydajności nie trzeba podłączać zasilania z sieci; maksymalne taktowanie CPU jest osiągalne także na zasilaniu akumulatorowym. 

Z procesorem jest zintegrowany układ grafiki HD Graphics 4000. Posiada on 16 jednostek wykonawczych, a w przypadku Core i5-3320M jego taktowanie wynosi 650 MHz i do 1200 MHz w trybie turbo. Jako pierwszy układ Intela obsługuje on DirectX 11 i  OpenCL. Na wydajność układu grafiki korzystny wpływ miało to, że współdzielona pamięć operacyjna działała w trybie dwukanałowym. 

Mimo ulepszeń względem poprzednika (HD Graphics 3000 z procesorów Sandy Bridge) nadal jest to rozwiązanie, które zostało stworzone przede wszystkim do zastosowań biurowych i multimediów, ale nie do gier. Silnik Multi-Format Codec Engine (MFX) wspiera popularne kodeki, H.264, MPEG-2 i VC1, i rozdzielczości do 4K. Technologia Quick Sync może przyspieszać dekodowanie i kodowanie filmów, odciążając procesor. 

Wydajność w grafice 3D jest zbliżona do tej, jaką wykazuje się zintegrowany Radeon HD 6620G z procesorów AMD Llano. 703 pkt. w 3DMarku 11 (Performance Preset) to wynik podobny do uzyskiwanych przez laptopy z niezależnymi kartami Radeon HD 7450M (średnio 652 pkt.) i GeForce GT 520MX (674 pkt.). GeForce GT 650M jest trzykrotnie wydajniejszy.

CPU-Z CPU
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Memory
CPU-Z SPD
GPU-Z
HWiNFO64
3DMark 03 Standard
14871 pkt.
3DMark 05 Standard
10024 pkt.
3DMark 06 Standard Score
5929 pkt.
3DMark Vantage P Result
3817 pkt.
3DMark 11 Performance
703 pkt.
Pomoc
PCMark Vantage Result
6747 pkt.
PCMark 7 Score
2858 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
4455
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
9512
Cinebench R10 Shading 32Bit
5622
Cinebench R10 Rendering Single CPUs 64Bit
5612 Points
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 64Bit
11744 Points
Cinebench R10 Shading 64Bit
5681 Points
Cinebench R11.5 CPU Single 64Bit
1.32 Points
Cinebench R11.5 CPU Multi 64Bit
3.1 Points
Cinebench R11.5 OpenGL 64Bit
19.02 fps
Pomoc
HD Tune 2.55
HD Tune 2.55

Według specyfikacji producenta LifeBook P772 występuje w wersjach z dyskiem twardym (320-500 GB) lub dyskiem SSD (128-256 GB). Testowany egzemplarz posiadał na wyposażeniu dysk twardy Toshiby (MK3261GSYN) o pojemności 320 GB, z 16-megabajtowym buforem i o prędkości 7200 obr/min. W teście HD Tune odczyt liniowy miał średnią prędkość 95,4 MB/s, a czas dostępu wyniósł 16,5 ms. Są to bardzo dobre wyniki. Uruchamianie systemu Windows trwało 35 s.

Toshiba MK3261GSYN
przesył danych (minimum): 61.4 MB/s
przesył danych (maksimum): 118.8 MB/s
przesył danych (średnio): 95.4 MB/s
czas dostępu: 16.5 ms
szybkość interfejsu: 109.1 MB/s
obciążenie procesora: 1 %

Testy gier

DiRT Showdown
DiRT Showdown

Trzy z czterech przetestowanych tytułów działały płynnie w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli i na minimalnych ustawieniach jakościowych. W grach Anno 2070 i DiRT Showdown można wykorzystać rozdzielczość natywną (1280 x 800 pikseli) i nie dochodzi do przycinania. Z kolei Alan Wake nawet na najniższych ustawieniach przekracza możliwości omawianego laptopa.

low med. high ultra
Deus Ex Human Revolution (2011) 52.7 30.2
Anno 2070 (2011) 55.4 26.2
Alan Wake (2012) 11.5
Dirt Showdown (2012) 54.3 24.5

Wpływ na otoczenie

Hałas

Na ogół w normalnym codziennym użytkowaniu Lenovo P772 jest laptopem zdecydowanie cichym. W spoczynku i podczas używania aplikacji z pakietu biurowego wentylator nie działa i słychać tylko szmer dysku twardego (30,9 dB). Przy odczycie lub zapisie danych słychać chrobot głowicy (do 33,6 dB). Większe użycie zasobów sprzętowych, np. przy korzystaniu z przeglądarki internetowej z wieloma otwartymi kartami, skutkuje odzywaniem się co pewien czas wentylatora (około 35,5 dB).

Omawiany laptop był znacząco głośniejszy w teście 3DMark06 i innych aplikacjach z grafiką 3D. Natężenie hałasu szybko osiągnęło w teście 45,4 dB. W teście pełnego obciążenia zarejestrowano 46,6 dB. Prędkość obrotowa wentylatora jest jednostajna a częstotliwość wydawanego odgłosu jest w subiektywnym odczuciu neutralna, toteż hałas jest do wytrzymania. ThinkPad X230 jest w każdym razie dużo cichszy, gdyż w jego teście natężenie hałasu nie przekroczyło 40 dB.

Hałas

luz
30.9 / 30.9 / 35.5 dB
HDD
33.6 dB
DVD
37.1 / dB
obciążenie
45.4 / 46.6 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light   Voltcraft SL 320 (odległość 15 cm)

Ciepło

temperatury podzespołów w teście pełnego obciążenia
temperatury podzespołów w teście pełnego obciążenia

Już w teście bez obciążenia zarejestrowano na powierzchni obudowy maksymalnie 39°C. Co gorsza, taka wartość wystąpiła na środku klawiatury, a więc w miejscu często dotykanym przez użytkownika. Można jednak używać laptopa do korzystania z internetu i pisania tekstów, trzymając go na kolanach, bez obaw o poparzenie się lub przegrzanie się procesora. 

Zmusiwszy podzespoły do dużego wysiłku, lepiej zostawić LifeBooka na biurku. W teście pełnego obciążenia szczególnie mocno rozgrzał się wylot powietrza z układu chłodzenia, a na przylegającym do niego obszarze jednostki zasadniczej zmierzono 42°C. 

Wysokie temperatury byłyby do przyjęcia, gdyby podzespoły zapewniały pełną wydajność. W Fujitsu P772 jednak taktowanie procesora zostało szybko zduszone poniżej wartości bazowej (2,6 GHz) i pod koniec testu wynosiło 2,1 GHz. Najwyższa temperatura CPU osiągnęła 89°C, a więc była daleka od krytycznej. W przypadku GPU było utrzymywane taktowanie bazowe (650 MHz).

w stresie
 37.2 °C36.7 °C33.1 °C 
 38.1 °C42.7 °C32.3 °C 
 36.3 °C36.5 °C31.8 °C 
maks. w ogóle: 42.7 °C
średnia: 36.1 °C
35.5 °C37.1 °C42 °C
34.5 °C38 °C36 °C
33.2 °C35.8 °C36.6 °C
maks. w ogóle: 42 °C
średnia: 36.5 °C
zasilacz  52.6 °C | temperatura otoczenia 22.7 °C | Voltcraft IR-360
(±) The average temperature for the upper side under maximal load is 36.1 °C / 97 F, compared to the average of 30.8 °C / 87 F for the devices in the class Subnotebook.
(±) The maximum temperature on the upper side is 42.7 °C / 109 F, compared to the average of 35.9 °C / 97 F, ranging from 21.4 to 59 °C for the class Subnotebook.
(±) The bottom heats up to a maximum of 42 °C / 108 F, compared to the average of 39.4 °C / 103 F
(±) In idle usage, the average temperature for the upper side is 33.9 °C / 93 F, compared to the device average of 30.8 °C / 87 F.
(±) The palmrests and touchpad can get very hot to the touch with a maximum of 36.5 °C / 97.7 F.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 28.3 °C / 82.9 F (-8.2 °C / -14.8 F).

Głośniki

Jakość dźwięku z głośników w laptopach biznesowych jest zwykle słaba, ale nawet na tym tle te z Fujitsu P772 lokują się poniżej średniej. Dźwięk nie ma absolutnie głębi, a głośność maksymalna jest bardzo słaba. Tony wysokie są niemiłe dla ucha i pozbawione szczegółowości.

Wydajność akumulatora

LifeBook P772 posiada akumulator o pojemności 63 Wh, który powinien zapewniać długie czasy pracy. Według producenta ma on wystarczać do zasilania komputera przez maksymalnie 13 h, a opcjonalny akumulator dodatkowy (28 Wh) umieszczony we wnęce modułowej ma wydłużać czas działania laptopa do 18 h.

Rzeczywistość jest nieco mniej optymistyczna, niż zapewnienia producenta, gdyż w teście symulującym czytanie dokumentu tekstowego (Battery Eater Reader's Test) uzyskano niecałe 9,5 h. Jest to wynik niewiele (o pół godziny) gorszy od osiągnięć laptopów HP 2560p i Lenovo X230. W teście symulującym korzystanie z internetu przez Wi-Fi LifeBook P772 działał przez nieco ponad 5 h i w tym teście dystans dzielący go od laptopa HP był nieco większy (1,5 h), a w przewaga Lenovo ponownie wyniosła 0,5 h. W teście obciążeniowym (Battery Eater Classic Test) energia z akumulatora Fujitsu P772 wyczerpała się po 1,5 h.

Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0.1 / 0.5 W
luzdarkmidlight 7.2 / 10.5 / 11.3 W
obciążenie midlight 48.3 / 48.9 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        Voltcraft VC 940
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.
Wydajność akumulatora
luz
9h 26min
sieć przez WLAN
5h 9min
DVD
4h 37min
obciążenie
1h 35min

Podsumowanie

Fujitsu LifeBook P772 okazał się w sumie niezłym małym laptopem. Testy wykazały, że ma jednak pewne wady. 

Dziwne jest niepraktyczne wykończenie obudowy na wysoki połysk, którym nie będą zachwyceni potencjalni nabywcy z sektora przedsiębiorstw. Spasowanie obudowy nie budzi natomiast zastrzeżeń. 

Standardowy procesor zapewnia sporą moc obliczeniową, co jest szczególnie cenne w tak małym laptopie. Pod dużym obciążeniem LifeBook P772 robi się niestety bardzo głośny. Zaobserwowane w teście pełnego obciążenia lekkie dławienie taktowania CPU nie powinno być problemem w normalnym użytkowaniu. 

Dzięki kompaktowej obudowie, wbudowanemu modemowi WWAN i długiemu działaniu na zasilaniu z akumulatora omawiany laptop może być wartościowym narzędziem pracy dla mobilnego użytkownika. Matowa matryca zapewnia czytelny obraz pod gołym niebem, o ile słońce nie świeci za mocno. Na stanowisku pracy w biurze lub w domu przyda się natomiast port dokowania.

Please share our article, every link counts!
bohater testu: Fujitsu LifeBook P772
bohater testu: Fujitsu LifeBook P772

Specyfikacja techniczna

Fujitsu Lifebook P772
Procesor
Intel Core i5-3320M 2 x 2.6 - 3.3 GHz, Ivy Bridge
Karta grafiki
Intel HD Graphics 4000, rdzeń: 1200 MHz, pamięć: 800 MHz, 8.15.10.2626
Pamięć
8 GB 
, Micron DDR3 1600 MHz, 2x 4 GB, dwa gniazda
Matryca
12.10 cali 16:10, 1280 x 800 pikseli, Fujitsu FUJ5812, TN, podświetlanie diodami LED, refleksująca: nie
Chipset
Intel QM77 (Panther Point)
Dysk twardy
Toshiba MK3261GSYN, 320 GB 
, 7200 obr/min, 16 MB pamięci podręcznej
Karta dźwiękowa
Intel Panther Point PCH - High Definition Audio Controller
Złącza
1 ExpressCard/34, 1 ExpressCard/54, 1 USB 2.0, 2 USB 3.0, 1 VGA/D-Sub, 1 DisplayPort, 1 blokada Kensingtona, 1 złącze stacji dokującej, gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, czytnik kart: SD
Łączność
Intel 82579LM Gigabit Network Connection (10/100/1000MBit/s), Intel Centrino Advanced-N 6205 (a/b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 4.0, Sierra Wireless MC8305 (UMTS/HSPA)
Napęd optyczny
TSSTcorp CDDVDW TS-U633J
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 31 x 282 x 215
Akumulator
63 Wh litowo-jonowy, 10,8 V, 5800 mAh
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Professional 64 Bit
Inne
głośniki: stereo, podświetlanie klawiatury: nie, zasilacz 80 W, -, 24 miesiące(y) gwarancji
Waga
1.5 kg, zasilacz: 250 g
Cena
1600 PLN

 

Autorzy

Tekst i zdjęcia: Till Schönborn
Tłumaczenie: Tomasz Cyba

Podobne laptopy

Podobne laptopy innego producenta

Notebooki innego producenta i/lub z innym CPU

Recenzja HP EliteBook 2570p
HD Graphics 4000, Core i7 3520M

Notebooki z tym samym GPU

Recenzja Samsung ATIV Book 7 (740U3E)
HD Graphics 4000, Core i5 3337U, 13.30", 1.582 kg
Recenzja Google Chromebook Pixel
HD Graphics 4000, Core i5 3427U, 12.90", 1.52 kg
Recenzja Toshiba Portege Z930
HD Graphics 4000, Core i5 3317U, 13.30", 1.099 kg
Recenzja Samsung 540U3C
HD Graphics 4000, Core i5 3317U, 13.30", 1.644 kg

Za

+wydajny procesor
+modem WWAN
+port dokowania
+łatwy dostęp do podzespołów
+długa praca na akumulatorze
 

Przeciw

-połyskliwa obudowa
-matryca o słabej jakości obrazu
-bardzo głośny pod obciążeniem
-słabe głośniki
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Fujitsu LifeBook P772
Till Schönborn (Update: 2017-12-20)