Notebookcheck Logo

Kaby Lake i Ryzen tylko dla Windows 10

Dużo się mówi o działaniach firmy Microsoft, ale często kończy się tylko na plotkach. Tym razem przecieki okazały się prawdziwe a skutek jest uciążliwy dla użytkowników starszych wydań systemu operacyjnego Windows.

Jak wiadomo, choćby dzięki wpisom na naszym forum, nowe laptopy z procesorami Intel Kaby Lake są sprzedawane jedynie z systemem Windows 10. Kto chciał załapać się na Windows 7, musiał wybrać procesor oparty o mikroarchitekturę Intel Skylake.

Denerwować może fakt, że różnice między procesorami 6. generacji (Skylake) a 7. generacją (Kaby Lake) są kosmetyczne. Zgodnie z nazewnictwem firmy Intel są to optymalizacje i pomniejsze usprawnienia. W praktyce ma to związek głównie z natywnym odtwarzaniem szerokiej gamy plików multimedialnych.

Teraz sprawa została przesądzona i niejako potwierdzona. Firma Microsoft, producent systemów operacyjnych z rodziny Windows, wstrzymała aktualizacje dla komputerów z procesorem Intel Kaby Lake lub AMD Ryzen. Oczywiście chodzi o Windows 7 (tu była mowa o końcu wsparcia) i 8.1 (wsparcie trwa do 2018 roku) a nie o najnowszy Windows 10 (tu obsługa Ryzena i Kaby Lake jest a na dodatek jest udoskonalana).

Aktualizacje zostały także wyłączone przy okazji wykrycia Bristol Ridge (AMD, 7. generacja) oraz Qualcomm MSM8996 (ARM, Snapdragon 820 - jednym słowem procesor współpracujący z Windows RT).

Źródło: TechPowerUp

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2017 03 > Kaby Lake i Ryzen tylko dla Windows 10
Sylwester Cyba, 2017-03-16 (Update: 2017-03-16)