Notebookcheck Logo

Kadłubki z AMD Ryzen?

Bardzo prawdopodobne, że na rynek trafią kadłubki (barebones) z procesorem AMD Ryzen.

AMD Ryzen to procesory, które niedawno zadebiutowały na rynku komputerów stacjonarnych. Do laptopów trafią prawdopodobnie w drugiej połowie roku. Najszybciej mogą się one pojawić w kadłubkach (tym bardziej, że część z nich wykorzystuje procesory przygotowane dla komputerów stacjonarnych).

Za hasłem kadłubek kryje się obudowa komputera bez zamontowanych wymiennych komponentów: procesora, pamięci operacyjnej, karty łączności bezprzewodowej i nośnika pamięci masowej (SSD lub HDD). W sprzedaży modele tego typu są zwykle sprzedawane jako laptopy gotowe do użycia z zainstalowanym w sklepie systemem operacyjnym.

Na polskim rynku takie komputery są kojarzone z markami takimi jak Clevo (były już plotki o konstrukcji z AMD Ryzen) czy Compal (firma lepiej znana z bycia poddostawcą m.in. firmy Dell). Za granicą łatwiej o skojarzenia np. z Eurocom (reseller, czyli firma wykorzystująca kadłubki i sprzedająca je pod własną marką).

Ta ostatnia, firma Eurocom, potwierdziła możliwość pojawienia się laptopa z AMD Ryzen. Może mieć to związek z nadchodzącymi modelami o nazwach Tornado F5 i Tornado F7. Oczywiście istnieje możliwość, że poza procesorem firmy AMD w kadłubku (w przypadku Eurocom dostarczają je m.in. MSI i Clevo) zostanie wykorzystana także karta graficzna AMD (Vega 10 lub Vega 11).

Źródło: nasze forum

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2017-03- 6 (Update: 2017-03- 6)