Notebookcheck Logo

Windows 10 Creators Update

W przygotowaniu jest aktualizacja systemu operacyjnego Microsoft Windows o nazwie Creators Update.

Plan przewiduje, że aktualizacja ta pojawi się w pierwszych miesiącach 2017 roku. Zgodnie z dosłownym tłumaczeniem nazwy powstaje z myślą o twórcach, a dokładnie tych związanych z technikami 3D. Zespół firmy Microsoft skoncentrował się dodatkowo na rozwiązaniach dla graczy komputerowych i użytkownikach serwisów społecznościowych.

Pierwsza z nowych funkcji to Windows Capture 3D Experience, która nie jest niczym innym jak skanowaniem obiektów w 3D przy użyciu smartfona lub tabletu. Na filmiku producenta można zobaczyć, jak osoba z HP Elite x3 obchodzi zamek z piasku a ten jest przenoszony na postać cyfrowego modelu.

Kolejna nowość, o mówiącej wszystko nazwie, to aplikacja użytkowa Microsoft Paint 3D. Można przy jej użyciu zaimportować obiekt 3D zeskanowany telefonem i dokonać poprawek. Poza tą oczywistą z punktu widzenia nazwy funkcją ma być także możliwe łatwe przeobrażanie obiektów 2D w obiekty 3D.

Taki obiekt 3D będzie można także wykorzystać w prezentacjach PowerPoint. Ma się to odbywać z taką łatwością, jak do tej pory odbywało się to w przypadku grafiki 2D. Nie chodzi o samo przeklejanie, a wybieranie dogodnego rzutu a nawet dodawanie prostych animacji, jak zbliżenie.

Obsługa odtwarzania plików z obiektami 3D została także dodana do przeglądarki internetowej Microsoft Edge. Możliwa będzie interakcja z użyciem HoloLens.

W ramach tej aktualizacji znajdzie się także aplikacja Xbox, która umożliwi transmisję konsolowej rozgrywki w rozdzielczości sięgającej 4K. Dane te będą przekazywane przez internet.

Na koniec jeszcze słowo o poszerzeniu możliwości z zakresu kontaktu z innymi ludźmi. Wprost z pulpitu będzie można dzielić się informacjami za pośrednictwem aplikacji Mail, Skype, SMS Relay i Cortana a w przyszłości także za pośrednictwem Xbox Live i Skype for Business.

Źródło: Notebook Italia

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2016-10-28 (Update: 2016-10-28)