Notebookcheck Logo

Mobilny AMD Ryzen pod koniec 2017 roku

mobilny AMD Ryzen
mobilny AMD Ryzen
W ramach konferencji Financial Analyst Day 2017 przedstawiciel firmy AMD potwierdził, że procesory z rodziny Ryzen pojawią się w laptopach pod koniec 2017 roku.

Precyzyjnie rzecz ujmując, AMD Ryzen dla laptopów konsumenckich (multimedialne, do gier i po prostu do użytku domowego) są planowane do wprowadzenia na rynek w drugiej połowie 2017 roku. Na laptopy biznesowe z procesorami z tej serii będzie trzeba zaczekać do pierwszej połowy 2018 roku.

Oczywiście należy pamiętać, że transport morski wyprodukowanego w Azji laptopa trwa około miesiąca. Zdarza się i transport lotniczy, ale to jedynie dla sprzętu z górnej półki. Jedwabny Szlak, czyli droga lądowa, to póki co głośna ale jednak odległa alternatywa.

Kolejny konkret to obecność układu graficznego AMD Vega, który ma się pojawić w układach typu APU (w laptopach nigdy nie zyskały większej popularności, więc może uda się tym razem).

Wrócę do tematu, kiedy będą znane konkrety. Póki co na slajdach widać porównanie do procesorów AMD 7. generacji a te obecnie sprzedawane w sklepach mają w oznaczeniach "dziewiątkę" (mam tu na myśli to, że wykorzystuje się efekt niskiej bazy, co w praktyce nie wygląda już tak różowo).

Źródło: TechPowerUp

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2017 05 > Mobilny AMD Ryzen pod koniec 2017 roku
Sylwester Cyba, 2017-05-17 (Update: 2017-05-17)