Notebookcheck Logo

Microsoft Windows 10 Anniversary Update

Windows 10 Anniversary Update
Windows 10 Anniversary Update
Firma Microsoft udostępniała głośną ostatnio zbiorczą aktualizację systemu Windows 10 o nazwie Anniversary Update.

Aktualizacja systemu operacyjnego Windows 10 została udostępniona z okazji roku jego funkcjonowaniu na rynku. Tyle czasu minęło od momentu pojawienia się wydania finalnego (RTM). Oprogramowanie po aktualizacji nosi oznaczenie 1607 (wersja) i 14393 (build).

Przechodząc do konkretów. Aplikacja Windows Ink (notatki sporządzane piórkiem) została rozbudowana o nowe funkcje, Cortana (asystent sterowany głosem) jest teraz dostępna także z poziomu ekranu logowania i pozwala na operowanie większą liczbą aplikacji, Windows Hello (identyfikacja użytkownika przy użyciu danych biometrycznych) potrafi teraz współpracować np. z Dropboxem. Na koniec jeszcze Windows Defender (zwalcza złośliwe oprogramowanie) ma teraz mniejsze zapotrzebowanie na energię (laptop dłużej pracuje na akumulatorze) i szybciej kończy skanowanie.

Uwaga! Aktualizacja te przeinstalowuje wszystkie sterowniki. Co za tym idzie, część z ustawień użytkownika zostanie zapomniana, przez co rozumiem przywrócenie ustawień fabrycznych. Zmiany konfiguracji mogą również dotyczyć np. zasad zachowania prywatności.

Źródło: TechPowerUp

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2016 08 > Microsoft Windows 10 Anniversary Update
Sylwester Cyba, 2016-08- 3 (Update: 2016-08- 3)