Notebookcheck Logo

Problem z dostępnością procesorów Gemini Lake

Mali producenci komputerów mają problem ze zdobyciem procesorów Intel Gemini Lake.

O problemach z dostępnością procesorów firmy Intel pisaliśmy już na każdy sposób. Wiele razy i do znudzenia. Czym innym jest jednak rzut oka na całą branżę (laptopy) czy potentata (tajwańska firma Compal) a czym innym mały producent komputerów (Hardkernel).

Ostatni z wyżej wymienionych, koreańska firma Hardkernel, doświadczyła problemów z dostępnością procesorów firmy Intel na własnej skórze. Po sprzedaniu całego zapasu sprzętu z Gemini Lake SoC w zaledwie 24 godziny okazało się, że jest problem z uzupełnieniem stanu magazynowego. Firma Intel wyprodukuje potrzebne układy scalone dopiero... za kilka miesięcy. Mówi się o lutym lub marcu 2019 roku. Konkret w formie oficjalnego potwierdzenia padnie dopiero w styczniu 2019.

Wcześniej pisałem, że firma Intel przestawiła moce produkcyjne na wytwarzanie najwydajniejszych procesorów, jak np. seria Xeon. Celeron, jak w przykładzie z firmą Hardkernel, poszedł w odstawkę (na boczny tor i czeka na swoją kolej na linii produkcyjnej).

Źródło: AnandTech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 11 > Problem z dostępnością procesorów Gemini Lake
Sylwester Cyba, 2018-11-22 (Update: 2018-11-22)