Notebookcheck Logo

Intel: aktualizacja ws. kart grafiki

Teaser
Z firmy Intel płyną optymistyczne wieści odnośnie postępów w temacie układów graficznych tworzonych wedle własnego pomysłu.

Raja Koduri, kiedyś w firmie AMD a obecnie w firmie Intel, zdradził, jak się mają postępy pracy nad wydajnymi kartami grafiki. Z wpisu w serwisie Twitter wynika, że jest optymistą i wierzy w sukces swojego zespołu. W sukces nowej linii produktowej (układy graficzne) wierzy też obecny prezes firmy Intel, czyli Bob Swan.

Wracając do wpisu na Twitterze - zawierał on filmik, na którym wspomniany już Raja Koduri, obwieścił światu zbliżającą się rewolucję w ofercie firmy Intel. Nowe karty grafiki, w fazie opracowania, mają być obiecujące, jeśli idzie o warstwę sprzętową (upakowanie tranzystorów) i warstwę oprogramowania (firmware i sterowniki). Koncepcja nawiązuje do wcześniej zapowiedzianych chipletów (we wspomnianym filmiku mowa o klockach Lego). Docelowo ma się to przełożyć na osiągi pozwalające obsłużyć fotorealistyczne światy w grach, wielkie jak prawdziwy wszechświat (ma być to miara wysokiej wydajności).

Więcej dowiemy się bliżej komercjalizacji kart grafiki firmy Intel, która jest niezmiennie planowana na rok 2020.

Źródło: [H]ardOCP

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 02 > Intel: aktualizacja ws. kart grafiki
Sylwester Cyba, 2019-02- 1 (Update: 2019-02- 1)