Notebookcheck Logo

Intel Arctic Sound GPU

Firma Intel nie odpuszcza i utrzymuje zainteresowanie kartami grafiki, które chce wprowadzić do sprzedaży w 2020 roku.

Przedstawiciele firmy Intel opublikowali filmik w serwisie społecznościowym Twitter (konto IntelGraphics), na którym są wychwalane dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie GPU oraz rozpostarta została wizja świetlanej przyszłości. Padły słowa, że to dopiero początek historii.

Ciekawsze od haseł w formie slajdów jest to, że nowa mikroarchitektura stworzona na potrzeby kart grafiki ma się nazywać Arctic Sound i zadebiutuje w 2020 roku. Na filmiku można też wypatrzeć zarys karty graficznej przygotowanej do montażu w komputerze stacjonarnym - klasyczna z interfejsem PCIe.

Pozytywnie nastraja to, że zespół GPU w firmie Intel otrzymał wiele swobody. W tym sensie, że choćby byli pracownicy firmy AMD otrzymali możliwość stworzenia tego, co nie było możliwe u "czerwonych" (firma AMD przez wiele lat miała bardzo ograniczony budżet na badania i rozwój, czyli R&D).

Licząc to, co działo się w kwestii układów zintegrowanych (Gen 9 to Kaby Lake, Gen 9.5 to Coffee Lake a Gen 10 to Cannonlake), to Arctic Sound będzie 12. generacją a 13. generacja ma nosić nazwę Jupiter Sound.

Źródło: Wccftech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-08-15 (Update: 2018-08-15)