Notebookcheck Logo

Google Pixel 9 Pro XL i Tensor G4 pojawiają się w Geekbench z 10% lepszą wydajnością niż Tensor G3

Pixel 8 Pro. (Źródło: Andrew Lanxon/CNET)
Pixel 8 Pro. (Źródło: Andrew Lanxon/CNET)
Po tym, jak nadchodzący Google Pixel 9 pojawił się wczoraj w Geekbench, ujawniono również listę Pixel 9 Pro XL, z droższym modelem z 16 GB pamięci RAM, zapewniając jednocześnie lepszą wydajność zarówno w testach jednordzeniowych, jak i wielordzeniowych.
Android Benchmark Google Pixel Leaks / Rumors Smartphone

Jak wcześniej informowaliśmy Google Pixel 9 został zauważony w Geekbench z 8 GB pamięci RAM, Tensor G4 i wydajnością procesora, która w jakiś sposób okazała się gorsza niż w przypadku Pixel 8's. Bardziej premium Pixel 9 Pro XL również odbył tę samą podróż, aczkolwiek z lepszymi wynikami.

W przeciwieństwie do Pixela 9, Pixel 9 Pro XL zapewnia liczby, które przewyższają Pixel 8 Pro(kup na Amazon) i Tensor G3choć tylko nieznacznie. Flagowy telefon uzyskał wynik pojedynczego rdzenia 1950 i wynik wielordzeniowy 4655. Przekłada się to na około 10% lepszą wydajność procesora niż Tensor G3 w naszej bazie danych - który osiąga średnie wyniki 1711 i 4382 odpowiednio w testach jednordzeniowych i wielordzeniowych.

Niestety, liczby te wskazują, że Tensor G4 pozostanie ligę za konkurencją, z ostatnią generacją Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 dostarczając liczby nieco lepsze niż to, co Tensor G4 zarządza na tej konkretnej liście. Dotyczy to jednak trzech poprzednich generacji SoC Google Tensor, a fani serii prawdopodobnie wskażą na rzeczywiste przypadki użycia jako lepszy wskaźnik możliwości telefonów.

Podobnie jak na liście Pixel 9, chipset Pixel 9 Pro XL ma jeden rdzeń taktowany zegarem 3,1 GHz, trzy rdzenie 2,6 GHz i cztery rdzenie 1,95 GHz. Pamięć jest podwojona, choć wynosi 16 GB pamięci RAM w porównaniu do 8 GB wymienionych dla Pixel 9.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Google Pixel 9 Pro XL i Tensor G4 pojawiają się w Geekbench z 10% lepszą wydajnością niż Tensor G3
Ricci Rox, 2024-06-18 (Update: 2024-06-18)