Notebookcheck Logo

Google Chromebook Pixel

Teaser
Zapowiedziano laptop Google Chromebook Pixel, który został wyposażony w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 12,85" pracujący z rozdzielczością naturalną wynoszącą 2560 x 1700 pikseli (proporcja 3:2)

Za sprawą Google w świecie laptopów powiało świeżością. To za sprawą nietypowego wyświetlacza (dotykowy o przekątnej 12,85", proporcji 3:2, jasności 400 nitów, liczący sobie 239 pikseli na cal) w zapowiedzianym właśnie laptopie Chromebook Pixel.

Do Chromebooków zdążyła przylgnąć łatka taniego i mało ciekawego sprzętu. Często niespecjalnie wydajnego. Tym razem sprawa wygląda inaczej i dzięki temu Chromebook Pixel może zainteresować szersze grono odbiorców. Komputer ten uzyskał mianowicie procesor Intel Core i5 ze zintegrowaną kartą grafiki Intel HD Graphics 4000, 4 GB pamięci RAM oraz nośnik SSD o pojemności 32 lub 64 GB (plus 1 TB w Google Drive z darmowym zapisem danych przez 3 lata).

Chromebook Pixel posiada także mini DisplayPort, dwa gniazda USB 2.0, wyjście/wejście audio w jednym, moduł Bluetooth 3.0 oraz czytnik kart SD. 

Komputer ten posiada jeszcze jedną szczególną cechę. Dwa mikrofony umieszczone ponad wyświetlaczem są wsparte przez trzeci ukryty pod klawiaturą. Ma to przyczynić się to do ograniczenia zbierania kłopotliwego szumu otoczenia. Głośniki są dwa. Na wyposażeniu omawianego modelu znajduje się również kamerka internetowa 720p (1,3 megapiksela).

Nietypowe są także ograniczająca zmęczenie palców klawiatura oraz gładki szklany gładzik.

Akumulator ma pojemność 59 Wh i pozwala na 5 godzin normalnej pracy w systemie operacyjnym Chrome OS.

Chromebook Pixel będzie dostępny w wariancie z WiFi (1299 USD / 1049 GBP z wysyłką już za tydzień) lub z WiFi oraz modemem LTE (1449 USD z dostawą na początku kwietnia). Nie posiada on tradycyjnej karty sieciowej do obsługi internetu po kablu.

Zamówienia w ramach przedsprzedaży będą przyjmowane od jutra (tylko za oceanem w Google Play, Best Buy lub w Wielkiej Brytanii w Currys PC World).

Źródło: Googleengadget

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2013-02-21 (Update: 2013-02-21)