Notebookcheck Logo

Google Pixel C

Google Pixel C
Google Pixel C
Produkty spod znaku Google Pixel już w przeszłości były na dobrej drodze do wyznaczania nowych trendów. Nie inaczej jest z najnowszym modelem Google Pixel C.

Należy zacząć od tego, że jest to komputer hybrydowy (laptop z funkcją tabletu), którym można się posługiwać z pomocą wgranego przez producenta systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow (co podpowiada, że to dopiero zapowiedź).

Kolejną bardzo istotną kwestią jest wyświetlacz. Ma on przekątną 10,2" i pracuje w rozdzielczości naturalnej wynoszącej 2560 x 1800 pikseli (308 ppi). Przetwarzaniem obrazu oraz zapewnieniem mocy obliczeniowej zajmuje się układ Nvidia Tegra X1 (Cortex-A57 + Cortex-A53) ze zintegrowanym, jak przystało na SoC, układem grafiki opartym o mikroarchitekturę GM20B (Maxwell, GPGPU).

Ciekawie rozwiązano kwestię ładowania oraz zależność od stacji z klawiaturą. Komputer ten posiada mianowicie złącze USB typu C, które służy także do zasilania. To jednak konstrukcja przechodząca w tryb tabletu. Przy ustawieniu ekranu, gdzie nie ma styku umożliwiającego ładowanie, odbywa się ono bezprzewodowo.

Kiedy trafi do sprzedaży, Google Pixel C będzie dostępny w cenie 499 USD za wariant z 32 GB pamięci masowej i za 599 USD z 64 GB. Klawiatura to dodatkowy wydatek w wysokości 149 USD.

Źródło: nasze forum

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2015-09-30 (Update: 2015-10- 7)