Notebookcheck Logo

Google: nowy pomysł na laptop

W amerykańskim urzędzie patentowym (United States Patent and Trademark Office) odnotowano patent firmy Google, który prezentuje nowe podejście do komputera, jakim jest laptop.

Sprawę można sprowadzić do tego, że sprzęt ten ma przypominać dobrze znane laptopy z funkcją tabletu (2 w 1, czyli konwertowalne lub inaczej hybrydowe) z jedną kluczową różnicą. Mianowicie klawiaturę zasłania klapka na zawiasach, która po odwróceniu zamienia się w trackpad (duża część jej powierzchni). Po jej prawej stronie (obróconej zaślepki) ma się kryć czytnik linii papilarnych a po lewej - powierzchnia do łączności bezprzewodowej (możliwe, że funkcja ładowania np. telefonu albo NFC).

Po chwili przychodzi olśnienie, że to nie takie głupie. Wielu użytkowników skarżyło się bowiem na to, że w trybie tabletu mimowolnie wciskają przyciski klawiatury. Przy takim podejściu do sprawy tego problemu nie ma.

Najlepiej obejrzeć to na obrazkach i tu odsyłam do źródła tej informacji (odnośnik na dole).

Dodam jeszcze, że ten manewr z osłoną klawiatury sprawia, że komputer ten nabiera wyglądu rasowego laptopa. Wyświetlacz jest tam, gdzie zwykle, klawiatura też i - jak już wspomniałem - touchpad także. W patencie napisano, że ma być możliwe odczepienie części z ekranem od stacji bazowej z urządzeniami wejścia (wspomniana klawiatura z gładzikiem).

O ile pojawi się jakiś produkt związany z tym patentem, to postaram się o tym napisać. 

Źródło: SlashGear

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2017-08-18 (Update: 2017-08-18)