Notebookcheck Logo

Chrome OS z funkcją przywracania systemu

Aktualizacje w Chrome OS są automatyczne. Od teraz użytkownik będzie mógł wrócić do poprzedniej wersji systemu, jeśli najnowsza nie spełni jego oczekiwań.

Funkcja Powerwash and Revert jest dostępna z poziomu Chrome OS Settings (ustawienia, odpowiednik panelu sterowania w Windows). Wewnątrz Google określa się ją także mianem Rollback.

Jej użycie spowoduje usunięcie wszystkich danych użytkownika (przechowywanych lokalnie oraz tych pobranych z chmury) i przywrócenie poprzedniej wersji Chrome OS. Podanie tych samych danych logowania przywróci aplikacje używane za pośrednictwem chmury (zostaną pobrane ponownie, Google przechowuje listę instalowanych aplikacji), czyli zasada działania jest podobna do tej znanej z urządzeń z system operacyjnym Android.

Nową funkcję można przetestować, korzystając z kanału aktualizacji dev. Z praktycznego punktu widzenia ułatwia ona odsprzedaż używanego Chromebooka oczy Chromeboksa.

Źródło: Liliputing

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2014 11 > Chrome OS z funkcją przywracania systemu
Sylwester Cyba, 2014-11-13 (Update: 2016-08-10)