Notebookcheck Logo

Dell Chromebook 13

Dell Chromebook 13
Dell Chromebook 13
Dell najwyraźniej chce zamieszać na rynku Chromebooków. Jego najnowsza konstrukcja jest skierowana do wymagających użytkowników używających laptopy ściśle do pracy.

Dell Chromebook 13 ma posiadać w najmocniejszej konfiguracji procesor Intel Core i5 5. generacji (Broadwell) i dotykową matrycę IPS o przekątnej 13,3" (Full HD, Corning Gorilla Glass NBT). Czas pracy na akumulatorze ma sięgać 12 godzin, a klawiatura jest podświetlana.

W tańszych konfiguracjach znajdą się procesory z serii  Intel Celeron i Intel Core i3 oraz wyświetlacz bez obsługi sterowania dotykiem. Pamięci operacyjnej da się zamontować maksymalnie 8 GB.

Komputer ten jest przygotowany do współpracy z aplikacją Google Hangouts. Posiada mianowicie kamerkę 720p oraz dwa mikrofony.

Chromebook 13 jest przeznaczony na rynek firm i korporacji. Dell ma dla nich szereg przydatnych aplikacji zwiększających bezpieczeństwo danych i samego sprzętu. Mowa m.in. o Dell KACE (zarządzanie systemami), Dell SonicWALL Mobile Connect (VPN), Dell Secure Mobile Access (firewall), Dell Wyse vWorkspace (wirtualizacja) oraz vWorkspace Connector (dostęp do aplikacji przygotowanych pod system Windows). Możliwe jest też ograniczenie możliwości korzystania z internetu do wybranych adresów URL.

Sprzedaż na terenie USA i Kanady ma ruszyć 17 września 2015 roku. Najtańszy Dell Chromebook 13 ma kosztować nie mniej niż 399 USD. Możliwe jest wykupienie dla niego ochrony serwisowej nowego typu o nazwie ProSupport Plus (technicy pod telefonem 24x7, gotowi reagować na sprzęt po upadku czy zalaniu).

Źródło: TechPowerUp

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2015-08-13 (Update: 2015-10- 7)