Notebookcheck Logo

Google Wifi

Google Wifi
Google Wifi
W Google dobiegają końca prace nad Google Wifi, czyli patentem na łatwe dla każdego zapewnienie dostępu do internetu za pośrednictwem sieci bezprzewodowej.

Chodzi o sprzęt (owalny kształt i niewielkie gabaryty) poparty prostym w obsłudze oprogramowaniem uruchamianym na smartfonie czy tablecie. Na filmikach promocyjnych widać, że chodzi przede wszystkim o prostotę rozbudowy sieci bezprzewodowej i objęcie zasięgiem dużej powierzchni. A więc sprowadza się to do dokładania kolejnych urządzeń sieciowych i sterowanie nimi np. ze smartfona (można np. odłączyć jedno z urządzeń przyłączonych do sieci). Oprogramowanie Network Assist ma też podpowiadać gdzie przenieść urządzenie sieciowe aby uzyskać wyższe transfery danych.

Prawdą jest, że do tej pory w wielu wypadkach było to kłopotliwe. Problemem było zanikanie sygnału między pomieszczeniami i później dobieranie sprzętu, który problem rozwiąże (np. repeater WiFi).

Na chwilę obecną można jedynie dopisać się na listę oczekujących. Sprzęt nie jest jeszcze fizycznie dostępny. Więcej będzie można o nim napisać, kiedy ruszą wysyłki do pierwszych użytkowników.

Źródło: Google

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2016-10- 5 (Update: 2016-10- 5)