Notebookcheck Logo

Asus Transformer Mini

Asus Transformer Mini
Asus Transformer Mini
Kolejna z nowości targów Computex 2016 to urządzenie typu 2 w 1 o nazwie Asus Transformer Mini.

Nazwa komputera dobrze naprowadza na jego rozmiar. Mam tu na myśli małą, antyodblaskową dotykową matrycę o przekątnej 10,1" (400 cd/m², Asus TruVivid, Asus Tru2Life), jak kiedyś w wielu netbookach. Oczywiście Transformer Mini, jak przystało na obecne czasy, ma od nich o wiele więcej do zaoferowania. Chodzi m.in. o szeroką gamę dostępnych wariantów kolorystycznych tabletu i dołączanej klawiatury (co najmniej osiem w dniu premiery).

Czas pracy między ładowaniami ma sięgać 11 godzin.

Transformer Mini posiada gniazdo USB oraz kartę łączności bezprzewodowej WiFi w standardzie 802.11ac.

Tablet jako taki waży 530 g a po dołączeniu klawiatury masa rośnie do 790 g. Takie parametry wynikają z obudowy wykonanej ze stopu magnezu i aluminium. Kąt rozwarcia między ekranem a klawiaturą może wynosić do 170°.

Preinstalowany przez producenta system operacyjny to Windows 10 wraz z aplikacjami Office Mobile, Cortana i Windows Hello (współpracuje z wbudowanym czytnikiem biometrycznym i służy do odblokowywania komputera). Dochodzi do tego jeszcze kilka aplikacji od Asusa: Quick Launch (uruchamianie aplikacji za pomocą ekranu dotykowego), ZenSync (współpraca ze smartfonami marki Asus, choćby obsługa krótkich wiadomości SMS), WebStorage (chmura tego producenta).

Źródło: Asus

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2016-05-30 (Update: 2016-05-30)