Notebookcheck Logo

Asus Taichi i Transformer Book

Teaser
Asus zaprezentował urządzenia Asus Taichi i Transformer Book, które nawiązują do filozofii Happiness 2.0.

Asus Taichi zalicza się do kategorii notebooków z dwoma wyświetlaczami, który łączy funkcje laptopa i tabletu. Dostępne będą dwa modele - z ekranami 11,6" i 13,3" (w obu przypadkach są to matryce Super IPS+ z podświetlaniem LED i o rozdzielczości Full HD). Ekran dotykowy to ten po zewnętrznej stronie obudowy.

Po otworzeniu Taichi przypomina normalny laptop o smukłej jak Zenbook obudowie. Użytkownik ma do dyspozycji pełnowymiarową klawiaturę QWERTY (podświetlana) i płytkę dotykową. W stanie zamkniętym może pracować jako tablet internetowy obsługiwany dotykiem lub rysikiem.

W Asusie Taichi znajdziemy standardowe podzespoły znane z ultrabooków: procesor Intel Core i7 Ivy Bridge, 4 GB RAM, nośnik danych SSD, kartę WLAN 802.11n.

Asus Transformer Book (dotykowy wyświetlacz typu IPS ma tu 11,6, 13,3 lub 14 cali i rozdzielczość Full HD) prezentuje nieco odmienne podejście do połączeniu laptopa z tabletem. Sprawa jest załatwiona przez odłączanie ekranu, który staje się bramą do internetu, rozrywki i multimediów. Sterowanie odbywa się dotykiem, a kiedy użytkownik chce wrócić do pracy, ma jeszcze do dyspozycji stację z klawiaturą QWERTY, systemem operacyjnym Windows i wydajnymi podzespołami z normalnego laptopa.

Wspomniane komponenty bazowe to procesor Intel Core i7 Ivy Bridge, wydzielona karta grafiki, nośnik SSD wspomagany przez HDD i 4 GB RAM (DDR3). Do tego dochodzą pełnowymiarowe złącze USB 3.0, technologia Asus SonicMaster (poprawia jakość dzwięku, w tym tonów niskich) oraz - tak jak w Asusie Taichi - dwie kamerki (1,3 i 5 megapikseli).

Źródło: engadget

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2012-06- 4 (Update: 2016-08- 7)