Notebookcheck Logo

Asus Transformer 3 Pro

Asus Transformer 3 Pro
Asus Transformer 3 Pro
Kolejnym przedstawicielem serii Transformer jest Asus Transformer 3 Pro.

Tak jak i inne komputery z tej serii, jest to urządzenie typu dwa w jednym. Może funkcjonować samodzielnie jako tablet lub po dołączeniu klawiatury jako laptop. Ekran można odchylić o 170° a obudowa jest wykonana z aluminium.

Przekątna ekranu wynosi 12,6". Pracuje on w wysokiej rozdzielczości wynoszącej 2880 x 1920 pikseli (275 pikseli na cal). Pokrycie przestrzeni barwnej sRGB wynosi 121%. Ten dotykowy ekran można obsługiwać przy użyciu piórka o nazwie Asus Pen (rozpoznaje 1024 poziomy nacisku).

Warto odnotować, że klawiatura jest podświetlana. Można ją zamówić w jednym z czterech dostępnych kolorów (Stone, Charcoal, Taupe i Amber). Jeśli idzie o sam tablet, to będzie produkowany w dwóch kolorach: Icicle Gold (złoty) i Glacier Gray (szary).

To nie zabawka z racji tego, że obudowa mieści procesor Intel Core aż po Core i7, do 16 GB pamięci RAM (2133 MHz) i dysk SSD z interfejsem PCIe x4 o pojemności do 1 TB.

Za podstawowe złącze zewnętrzne służy w omawianym modelu wielofunkcyjny interfejs USB typu C, który jest kompatybilny z urządzeniami obsługującymi standard USB 3.1 Gen 2 (do 10 Gb/s a pracując jako Thunderbolt 3 do 40 Gb/s). Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji USB 3.0 i wyjście HDMI oraz czytnik kart pamięci (SD a właściwie 3 w 1).

Istnieje możliwość uzyskania większej liczby złączy, korzystając ze stacji dokującej Asus Universal Dock. Inne akcesoria to Asus Audio Pod (obsługa dźwięku 5.1) i Asus ROG XG Station 2 (opisana w osobnym artykule do odnalezienia poniżej).

Transformer 3 Pro dysponuje głośnikami stereo marki Harman Kardon, które umieszczono od frontu. Z tyłu mieści się zaś kamerka z czujnikiem 13 megapikseli. Frontowa kamerka współpracuje z aplikacją Windows Hello (rozpoznaje twarz i tym sposobem pozwala zalogować się do systemu operacyjnego).

Źródło: Asus

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2016-05-30 (Update: 2016-05-30)