Notebookcheck Logo

Asus Transformer 3

Asus Transformer 3
Asus Transformer 3
Trzeci z nowych Transformerów to Asus Transformer 3 (T305).

Podstawową z funkcji tego komputera to tablet z ekranem o przekątnej 12,6" (2880 x 1920 pikseli, 275 pikseli na cal, 450 cd/m², 121% pokrycia przestrzeni barwnej sRGB). Po podłączeniu klawiatury (jej nazwa to Asus Transformer Sleeve Keyboard) sprzęt ten przeistacza się w laptop (dlatego jest to urządzenie typu 2 w 1).

Wyświetlacz może być obsługiwany przy użyciu piórka o nazwie Asus Pen.

Będą w nim montowane procesory aż po Intel Core i7 (7. generacja). Pamięć masowa to dysk SSD o pojemności do 512 GB. Pamięci RAM można w nim zamontować maksymalnie 8 GB.

Jego nabywca będzie zdany na złącze USB typu C, które jest na szczęście wielofunkcyjne (ładowanie, kompatybilność z USB 3.1 Gen 2 i Thunderbolt 3).

Czytnik linii papilarnych współpracuje z Windows Hello (można tak odblokować system operacyjny czy się zalogować po uruchomieniu tabletu).

Część użytkowników zapewne doceni obecność kamerki 13 megapikseli.

Transformer 3 waży 695 g i posiada obudowę wykonaną z aluminium (tak jak Transformer 3 Pro). Przewidziano dwa kolory obudowy, Icicle Gold i Glacier Gray, oraz cztery kolory klawiatury: Stone, Charcoal, Taupe i Amber.

Komputer ten posiada cztery głośniki marki Harman Kardon a każdy z nich posiada własny wzmacniacz (dźwięk jest czysty nawet na maksymalnym ustawieniu).

Na koniec Asus pochwalił się, że sprzęt ten współpracuje ze stacjami dokującymi: Asus Universal Dock (więcej złączy), Asus Audio Pod (dźwięk przestrzenny 5.1) i Asus ROG XG Station 2 (pozwala na obsługę zewnętrznej karty grafiki).

Źródło: Asus

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2016-05-30 (Update: 2016-05-30)