Notebookcheck Logo

Android 15 Beta 2 startuje dzisiaj

Android 15 logo (Źródło: Google)
Android 15 logo (Źródło: Google)
Oczekuje się, że druga beta następnej iteracji Android Google, która ma zostać uruchomiona jeszcze dziś, będzie zawierała sporo zauważalnych zmian. Chociaż szczegóły nie są jeszcze dostępne, użytkownicy smartfonów Google począwszy od Pixel 6, a także właściciele tabletów Pixel i folderów powinni otrzymać tę wersję testową jeszcze w tym roku.
Android Software Google Pixel Smartphone Foldable Tablet

W zeszłym miesiącu Google udostępniło pierwszą wersję beta Android 15, która była dostępna wyłącznie dla urządzeń Pixel. W miarę zbliżania się lata, producenci OEM Android rozpoczęli już testowanie przedpremierowych wersji Android 15. Honor na przykład, Google udostępniło już pierwszą wersję beta dla urządzeń Magic6 Pro i Magic V2. Wracając do Google, gigant technologiczny jest teraz gotowy do uruchomienia Android 15 Beta 2.

Na stronie Android DevelopersAndroid 15 Beta 2 jest oznaczona jako "Przyrostowe wydanie jakości Beta", a działania deweloperów koncentrują się na kontynuowaniu testów rozpoczętych od pierwszej wersji. Osoby zaangażowane w proces rozwoju powinny obserwować opinie użytkowników Android Beta, kontynuując wczesne testy z ukierunkowaniem na Android 15 i podkreślając wszelkie problemy z kompatybilnością SDK i bibliotek. Na chwilę obecną najnowszą dostępną wersją i wymienioną przez Google na wyżej wymienionej stronie internetowej jest Android 15 Beta 1.2, która została wydana 25 kwietnia.

Lista obsługiwanych urządzeń w momencie premiery pozostaje taka sama, zaczynając od Pixel 6 ale obejmująca również rodzinę Pixel Fold i Pixel Tablet. Oczekuje się, że pierwsze stabilne kompilacje pojawią się w październiku dla smartfonów Pixel, a następnie urządzeń innych niż Google kilka miesięcy później. Osoby zainteresowane dobrą ofertą mogą obecnie pobrać Google Pixel 7a z 128 GB w wykończeniu Sea z Amazon za 419 USD zamiast 499 USD dzięki 16% zniżce.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Android 15 Beta 2 startuje dzisiaj
Codrut Nistor, 2024-05-15 (Update: 2024-05-15)