Notebookcheck Logo

Honor ogłasza Android 15 Beta Program dla smartfonów Magic6 Pro i Magic V2

Honor uruchomiła program Android 15 Beta ze swoimi najnowszymi flagowymi smartfonami. (Źródło zdjęcia: Honor)
Honor uruchomiła program Android 15 Beta ze swoimi najnowszymi flagowymi smartfonami. (Źródło zdjęcia: Honor)
Honor ujawnił, że rozpoczął program beta Android 15. Nowy program beta rozpoczyna się od Magic6 Pro i Magic V2, mimo że ten ostatni dopiero niedawno zakwalifikował się do Android 14.
Android Foldable Smartphone Software

Mniej więcej miesiąc minął od czasu, gdy Honor zrekrutował testerów do swojej Magic V2 Android 14 Beta Program. Wygląda na to, że Honor rozpoczęła dystrybucję stabilną wersję Android 14 na to samo urządzenie. Warto jednak zauważyć, że firma nie potwierdziła jeszcze oficjalnie, że tak jest.

Zamiast tego, Honor ogłosił swój Android 15 Beta Program dla Magic V2jak również dla Magic6 Pro (obecnie 1 049,99 USD na Amazon). Dla kontekstu, podczas gdy Honor wydał Magic6 Pro i Magic V2 w odstępie zaledwie miesiąca, na pierwszym z nich preinstalowano Android 14, a na drugim Android 15. Tak więc, chociaż Android 15 stanowi pierwszą z czterech głównych aktualizacji MagicOS dla Magic6 Probędzie to druga z czterech aktualizacji dla Magic V2.

W komunikacie prasowym Honor wyjaśnia, że rozpoczął dystrybucję Android 15 Beta 1 w dniu 10 maja. Jednak nie znaleźliśmy jeszcze żadnych zewnętrznych dowodów na to, że tak się stało. Honor dodaje, że otworzył swój program Android 15 Beta tylko dla programistów, do którego wydaje się, że nie ma publicznej rekrutacji. W tym samym komunikacie prasowym firma dodaje następujące informacje na temat Android 15:

Zoptymalizowana prywatność i bezpieczeństwo

Dzięki Android 15 użytkownicy mogą chronić swoje dane osobowe z większą kontrolą w bezpieczniejszym środowisku urządzenia. Wprowadzono piaskownicę SDK, która umożliwia uruchamianie usług takich jak reklamy w piaskownicy, uniemożliwiając aplikacjom innych firm gromadzenie prywatnych danych użytkownika. Aby jeszcze bardziej poprawić prywatność użytkownika, Android 15 wprowadza ulepszony wskaźnik prywatności z nowym portalem zarządzania uprawnieniami, który pozwala użytkownikom być bardziej świadomym statusu ich ochrony prywatności podczas zarządzania i wywoływania uprawnień dla funkcji takich jak kamera lub mikrofon.

Zwiększenie wydajności i mocy

Android 15 kontynuuje udoskonalanie Android Dynamic Performance Framework (ADPF), który pomaga zarządzać tym, jak energochłonne aplikacje, takie jak aplikacje do gier, wchodzą w interakcję z systemem zasilania urządzenia, pomagając urządzeniu lepiej reagować na zapotrzebowanie na GPU, CPU i system chłodzenia, a także pomagając aplikacjom z długotrwałymi zadaniami w tle działać energooszczędnie.

Android 15 dodatkowo optymalizuje spersonalizowane funkcje. Na przykład, w przypadku robienia zdjęć za pośrednictwem aplikacji społecznościowych, aparaty w aplikacji mogą teraz kontrolować intensywność lampy błyskowej. Programiści mogą korzystać z interfejsów API Android, narzędzi i zasobów udostępnianych przez Google w celu dalszej optymalizacji bardziej spersonalizowanych scenariuszy użytkownika.

Źródło(a)

Honor

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Honor ogłasza Android 15 Beta Program dla smartfonów Magic6 Pro i Magic V2
Alex Alderson, 2024-05-15 (Update: 2024-05-15)