Notebookcheck Logo

Sony Xperia 1 VI oficjalnie zaprezentowana: Duży zoom, ale nie wszystko jest różowe

Sony Xperia 1 VI. (Źródło: Sony)
Sony Xperia 1 VI. (Źródło: Sony)
Sony zaprezentowało swój flagowy smartfon zaprojektowany z myślą o rywalizacji z ofertami takimi jak Samsung Galaxy S24 Ultra i Xiaomi 14 Ultra. Nowa Xperia 1 VI przybywa ze znacznymi ulepszeniami zoomu, ale także z kilkoma drapiącymi po głowie obniżkami, szczególnie przy wysokiej sugerowanej cenie detalicznej 1399 euro.
Android Launch Smartphone

Zgodnie z obietnicą, Sony oficjalnie zadebiutowało swoim głównym flagowym smartfonem na ten rok, Xperią 1 VI. Model 1 VI jest dostępny w przedsprzedaży w całej Europie w sugerowanej cenie detalicznej 1399 euro (1299 funtów w Wielkiej Brytanii) i WH-1000XM5 jako bonusowy prezent.

Jak zapowiadano, zoom jest głównym elementem nowej Xperii 1 VIponieważ ulepszono obiektyw zoom z zeszłorocznego modelu, przechodząc z rozszerzonej zmiennej maksymalnej ogniskowej 125 mm do 170 mm - w efekcie dając Xperii 1 VI 7,1-krotny zoom optyczny.

W przeciwieństwie do plotekjednak, żadne inne ulepszenia sprzętowe aparatu nie są obecne w stosunku do Xperii 1 V (kup na Amazon). 48 MP sensor 1/1.35" służy jako główna strzelanka i jest połączony z 1/2.5" sensorem pod ultraszerokokątnym obiektywem i 1/3.5" pod wspomnianą wcześniej nową konfiguracją teleobiektywu. 1/2,9" 12 MP działa jako aparat do selfie. Ogólnie rzecz biorąc, akceptowalny sprzęt fotograficzny, ale być może nieco rozczarowujący.

Pod maską Xperii 1 VI znajduje się Snapdragon 8 Gen 3wspomagany przez 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej. Podobnie jak jego Xperia 10 VI rodzeństwowygląda na to, że jest to jedyna dostępna konfiguracja dla flagowca - choć pamięć masową można rozszerzyć za pomocą gniazda microSD.

Niestety, Xperia 1 VI oznacza odejście od historii Sony z jej flagowymi telefonami. Po pierwsze, rezygnuje z długich proporcji 21:9 na rzecz proporcji 19,5:9, jak większość innych urządzeń na rynku. Rozdzielczość wyświetlacza również została obniżona, z 4K do FHD+. Może to być próba zapewnienia lepszej żywotności baterii, ale fani serii prawdopodobnie byliby lepiej obsługiwani z ekranem WQHD +, a nie FHD +. Na szczęście wyświetlacz w Xperii 1 VI pozostaje panelem OLED 120 Hz.

Inne wymienione cechy Xperii 1 VI obejmują certyfikat IP68, Gorilla Glass Victus, baterię 5000 mAh, ładowanie 30 W, USB 3.2, trzy lata aktualizacji systemu operacyjnego i cztery lata aktualizacji zabezpieczeń. Xperia 1 VI jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych: Khaki Green, Platinum Silver i Black. Wysyłka rozpocznie się 3 czerwca.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Sony Xperia 1 VI oficjalnie zaprezentowana: Duży zoom, ale nie wszystko jest różowe
Ricci Rox, 2024-05-15 (Update: 2024-05-15)