Łatwo jest odpisać 16-calowy kabriolet Lenovo, gdy showstoppery takie jak ThinkPad X1 Fold lub ThinkBook Twist nieustannie trafiają na pierwsze strony gazet. Niemniej jednak warto przypomnieć użytkownikom, że tegoroczny Yoga 7 16ILL10 kabriolet zasługuje również na uwagę ze względu na zaskakującą liczbę ulepszeń w stosunku do swojego bezpośredniego poprzednika Yoga 7 16IML9.
Jak szczegółowo opisaliśmy w naszej recenzji tego modelu, w Yoga 7 16ILL10 wymieniono procesory Meteor Lake na znacznie wydajniejsze układy z serii Lunar Lake. W rezultacie poprawiono takie atrybuty, jak żywotność baterii, wydajność grafiki i wydajność Co-Pilota. Lenovo mogło na tym poprzestać, ale firma poszła o krok dalej, czyniąc model cieńszym i lżejszym o przyzwoite marginesy, jednocześnie zmieniając rozmieszczenie portów, aby były wygodniejsze do ładowania. Te drobne zmiany szybko się sumują, zapewniając lepsze wrażenia użytkownika, co jest szczególnie potrzebne w nieporęcznej 16-calowej konwertowalnej przestrzeni.
Surowa wydajność procesora, pułap hałasu wentylatora i jakość dźwięku pozostają dość podobne rok do roku, ale temperatura rdzenia jest jedynym godnym uwagi wyjątkiem. Model 2025 w rzeczywistości działa cieplej niż jego poprzednik, prawdopodobnie ze względu na mniejszą wagę i cieńszą konstrukcję prowadzącą do mniejszego rozwiązania chłodzącego. Na przykład, gdy procesor jest w pełni obciążony, temperatura rdzenia ustabilizowałaby się na poziomie 86 C w porównaniu do 79 C w starszym modelu Yoga 7 16IML9.
Zalecamy sprawdzenie naszej recenzję Yoga 7 16iLL10 z 2025 roku aby dowiedzieć się więcej o 16-calowym kabriolecie Lenovo ze średniej półki.