Notebookcheck Logo

Nowy producent pamięci DRAM z Chin

W Chinach doszło do utworzenia nowego podmiotu, który zajmie się wytwarzaniem pamięci DRAM.

W Chinach trwa realizacja planu strategicznego "Made in China 2025", który przypomina pięciolatki gospodarcze z tej części świata. Jego elementem jest usamodzielnienie się, jeśli idzie o produkcję pamięci komputerowych (w 100% własna produkcja, czyli także miejscowe a nie importowane maszyny).

Tytułowa zagrywka ma jednak inny charakter i jest odpowiedzią na uwarunkowania powstałe w wyniku wojny handlowej między Chinami a USA. Można to nazwać sztuczką księgową lub trafniej formalno-prawną. Firma Tsinghua Unigroup powołała do życia nowy byt (osobę prawną) o nazwie Ziguang Group (we władzach m.in. osoby związane z firmami Inotera Memories/Nanya i Yangtze Memory). Pod nowym szyldem będzie produkowana pamięć DRAM.

Firma Ziguang będzie czwartym chińskim producentem pamięci DRAM zaraz po Xi'an UniIC Semiconductors (pierwotnie technika na licencji firm Infineon i Qimonda), Fujian Jinhua (w skrócie JHICC; w sporze z firmą Micron o patenty) oraz Innotron Memory (opiera się o własne rozwiązania techniczne).

W 2015 roku firma Tsinghua Unigroup (joint venture firm Tsinghua Holdings i Beijing Jiankun Investment Group) chciała przejąć amerykańską spółkę Micron za 23 mld USD, ale transakcja nie doszła do skutku.

Źródło: AnandTech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 07 > Nowy producent pamięci DRAM z Chin
Sylwester Cyba, 2019-07- 4 (Update: 2019-07- 4)