Notebookcheck Logo

Xiaomi Mix Flip z teleobiektywem: Aparat i pierwsze specyfikacje wyświetlacza odkryte w kodzie HyperOS

Specyfikacje aparatu i pierwsze funkcje wyświetlacza Xiaomi Mix Flip zostały odkryte w kodzie HyperOS. (Zdjęcie: Onur Binay, Unsplash)
Specyfikacje aparatu i pierwsze funkcje wyświetlacza Xiaomi Mix Flip zostały odkryte w kodzie HyperOS. (Zdjęcie: Onur Binay, Unsplash)
Niedawno odkryte specyfikacje nadchodzącego telefonu z klapką Xiaomi powinny być dość wiarygodne, ponieważ pochodzą z własnego kodu HyperOS producenta i dostarczają informacji na temat czujników zastosowanych w kamerach. Odkryto również wstępne szczegóły dotyczące rozdzielczości elastycznego wyświetlacza AMOLED.
Android Smartphone Leaks / Rumors Foldable

Poprzedni wskazówki dotyczące nazw modeli potencjalnej alternatywy Xiaomi Mix Flip dla Samsung Galaxy Z Flip5(dostępny tutaj na Amazon) lub Galaxy Z Flip6 już wcześniej wskazywały, że pojawi się również model globalny. Wkrótce potem chiński przeciek podzielił się niedawno kilkoma szczegółami na temat wyglądu pierwszego telefonu Xiaomi Flip o nazwie kodowej "Ruyi".

Teraz pojawiły się kolejne szczegóły - tym razem oparte na informacjach od samego Xiaomi, które są ukryte w kodzie HyperOS. Według raportu z Android Headlineszidentyfikowano wszystkie trzy czujniki kamery dostępne w Xiaomi Mix Flip. Za głównym aparatem znajduje się czujnik Light Hunter 800 (OVX8000), który jest oparty na Omnivision OVE50E i ma 50 megapikseli na czujniku 1/1,55 cala i można go również znaleźć w Redmi K70 Pro.

Informacje na temat trzech czujników kamery Xiaomi Mix Flip zostały odkryte w kodzie źródłowym HyperOS.
Informacje na temat trzech czujników kamery Xiaomi Mix Flip zostały odkryte w kodzie źródłowym HyperOS.

Xiaomi Mix Flip z teleobiektywem zamiast ultraszerokiego kąta

W przeciwieństwie do serii Galaxy Z Flip Samsunga, najnowszy przeciek potwierdza plotki, że Xiaomi może obejść się bez ultraszerokokątnego obiektywu w swojej podwójnej kamerze i zamiast tego zainstalować teleobiektyw 2x. Drugim aparatem jest zatem Omnivision OV60A z 60 megapikselami i rozmiarem 1/2,8 cala, który jest wyraźnie wymieniony w kodzie jako teleobiektyw i jest już używany w Motorola Edge 40 Pro lub Edge 30 Ultra. Aparat do selfie również wykorzystuje technologię Omnivision, a mianowicie 32-megapikselowy czujnik OV32, który jest również zainstalowany w Xiaomi 14 Ultra lub Motorola Edge 40na przykład.

Oprócz ekranu okładki, który może służyć jako wizjer do selfie lub do wyświetlania powiadomień, wewnątrz znajduje się oczywiście również elastyczny panel AMOLED. Zgodnie z wyciekiem kodu, powinien on oferować rozdzielczość 1,5K z gęstością pikseli 520 ppi. Nie jest jeszcze jasne, kiedy Xiaomi wprowadzi Mix Flip na rynek chiński i globalny: zgodnie z numerami modeli 2405CPX3DG i 2405CPX3DC może to nastąpić najwcześniej w maju.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 04 > Xiaomi Mix Flip z teleobiektywem: Aparat i pierwsze specyfikacje wyświetlacza odkryte w kodzie HyperOS
Alexander Fagot, 2024-04- 2 (Update: 2024-04- 2)