Notebookcheck Logo

GoPro leak tips new Max 2 360-degree camera with upgraded cooling solution and redesign on the cards

Wygląda na to, że GoPro zaktualizuje starzejącą się kamerę Max 360° w nadchodzących miesiącach. (Źródło zdjęcia: GoPro)
Wygląda na to, że GoPro zaktualizuje starzejącą się kamerę Max 360° w nadchodzących miesiącach. (Źródło zdjęcia: GoPro)
Nowy przeciek przedstawia nadchodzącą kamerę GoPro, a jej kształt sugeruje, że nowa kamera GoPro Max 2 360 stopni może być kolejną premierą marki kamer akcji. Możliwe jest jednak również, że nowa kamera GoPro będzie dronem FPV.
Camera Leaks / Rumors Gadget

Insta360 niedawno wprowadziła na rynek X4, co skłoniło wielu do zastanowienia się, czy GoPro odpowie na tę premierę nową kamerą 360°. Najwyraźniej, zgodnie z niedawnym przeciekiem @Quadro_News na XgoPro rzeczywiście wydaje się planować odpowiedź, choć obecnie niewiele wiadomo na temat Max 2.

Nowy, tajemniczy przeciek, który jest niczym więcej niż obrazem nadchodzącej nowej kamery akcji, przedstawia tylko obiektyw i korpus kamery z logo GoPro. Konstrukcja dostarcza jednak trochę paliwa do spekulacji. Po pierwsze, okrągła obudowa obiektywu jest unikalna dla obecnej kamery GoPro Max 360 stopni, a pozostałe kamery GoPro mają kwadratowe lub prostokątne obudowy obiektywów, co sugeruje, że jest to rzeczywiście GoPro Max 2 na zdjęciu.

Podczas gdy na wyciekającym obrazie nie widać wyświetlacza, część korpusu poniżej obiektywu wygląda bardziej niż wystarczająco, aby pomieścić wyświetlacz po drugiej stronie korpusu kamery. Obudowa kamery ma również żebrowaną konstrukcję, co sugeruje, że być może GoPro opracowało ulepszone rozwiązanie chłodzące dla nowej kamery Max 2.

Ostatnio słyszeliśmy o potencjalny GoPro "Max 2.0" był w poście na X we wrześniu ubiegłego rokuchociaż GoPro nie ujawniło szczegółów na tak wczesnym etapie procesu rozwoju.

Obecny GoPro Max(obecnie 514,95 USD na Amazon) był najnowszym wysiłkiem marki w zakresie kamer 360 ° i stoczył imponującą walkę z takimi urządzeniami jak Insta360 X2 z 6K, 360-stopniowym wideo i kompaktową obudową, chociaż zyskał reputację za przegrzewanie się w upalne dni lub podczas długich sesji nagraniowych.

Aby GoPro było w ogóle konkurencyjne w obecnej przestrzeni kamer akcji 360 stopni, będzie musiało przynajmniej dorównać Insta360 X4(obecnie 499,99 USD na Amazon) i jego 8K 60 fps wideo 360. Nie ma również żadnych wskazówek dotyczących daty premiery GoPro Max 2, ale biorąc pod uwagę, że pierwsza generacja Max została wprowadzona na rynek w październiku 2019 roku, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby nowa kamera 360 stopni została wprowadzona na rynek pod koniec 2024 roku lub na początku 2025 roku.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 07 > Wyciek GoPro wskazuje na nową kamerę Max 2 360 stopni z ulepszonym rozwiązaniem chłodzącym i przeprojektowaniem na kartach
Julian van der Merwe, 2024-07-10 (Update: 2024-07-10)