Notebookcheck Logo

Samsung Galaxy Ring wprowadza na rynek bezabonamentowy inteligentny pierścień dla zdrowia i kondycji, ale z wysoką ceną

Samsung Galaxy Ring kosztuje 399,99 USD (źródło obrazu: Notebookcheck)
Samsung Galaxy Ring kosztuje 399,99 USD (źródło obrazu: Notebookcheck)
Kilka miesięcy po pierwszej zapowiedzi, Samsung zaprezentował swój pierwszy inteligentny pierścień, Galaxy Ring. Wyceniony na 399,99 USD, jest droższy niż jego główny konkurent, Oura Ring Gen3. Jednak fakt, że Samsung trzyma się programu bez subskrypcji, daje jego najnowszemu urządzeniu do noszenia przewagę nad ofertą Oura.
Accessory Wearable Launch

Samsung oficjalnie zaprezentował swój pierwszy inteligentny pierścień. Pierścień Galaxy został po raz pierwszy zaprezentowany podczas pierwszego wydarzenia Galaxy Unpacked w styczniu tego roku, a teraz wiemy już wszystko o nowym urządzeniu do noszenia. Jednym z głównych aspektów, który odróżnia ofertę Samsunga od konkurentów, takich jak Oura Ring Gen3 jest to, że jest ona wolna od subskrypcji.

Dla porównania, Oura wymaga zarejestrowania się w miesięcznej lub rocznej subskrypcji, aby uzyskać pełny dostęp do aplikacji towarzyszącej. Podczas gdy wolny od subskrypcji charakter Samsung Galaxy Ring jest dobrą rzeczą, ostatecznie sprawił, że urządzenie jest droższe.

Inteligentny pierścień kosztuje 399,99 USD, czyli 199,99 USD więcej niż Oura Ring Gen3(dostępny na Amazon). Biorąc pod uwagę, że jest to inteligentny pierścień klasy premium, można oczekiwać doskonałej jakości wykonania, a Samsung wydaje się dostarczać pod tym względem. Pierścień Galaxy Ring jest wykonany z tytanu klasy 5, lżejszego, ale mocniejszego niż stal nierdzewna.

Jak ujawnił Samsung wcześniej na MWC 2024pierścień Samsung Galaxy będzie dostępny w dziewięciu różnych rozmiarach, a firma będzie oferować zestawy do doboru rozmiaru. W zależności od rozmiaru, urządzenie do noszenia może ważyć od 2,3 grama do 3 gramów, lżejsze niż Oura Ring Gen3.

Jeśli chodzi o żywotność baterii, Samsung reklamuje do siedmiu dni czasu pracy dla rozmiarów od 5 do 11, podczas gdy do sześciu dni dla rozmiarów 12 i 13. Pierścień Galaxy Ring jest dostarczany ze stacją ładującą, która może pomieścić do 15-krotności żywotności baterii inteligentnego pierścienia.

Poza tym, Galaxy Ring posiada liczne funkcje zdrowotne i fitness, w tym automatyczne wykrywanie treningu, powiadomienia o braku aktywności i śledzenie cyklu na podstawie temperatury skóry. Za jego pomocą można również sterować telefonem Samsung, ale w przeciwieństwie do smartwatchów Galaxy, inteligentny pierścień nie obsługuje BIA i EKG.

Jednak po sparowaniu z zegarkiem Galaxy aplikacja Samsung Health rozpoznaje oba i wykorzystuje je do wykonywania optymalnych pomiarów. Inteligentny pierścień trafi do sprzedaży 24 lipca.

Etui ładujące (źródło obrazu: Notebookcheck)
Etui ładujące (źródło obrazu: Notebookcheck)
Galaxy Rozmiary pierścionków (źródło obrazu: Notebookcheck)
Galaxy Rozmiary pierścionków (źródło obrazu: Notebookcheck)
Opcje kolorystyczne: Matte Silver Titanium, Matte Black Titanium i Glossy Gold Titanium (źródło obrazu: Notebookcheck)
Opcje kolorystyczne: Matte Silver Titanium, Matte Black Titanium i Glossy Gold Titanium (źródło obrazu: Notebookcheck)
 

Źródło(a)

Samsung

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 07 > Samsung Galaxy Ring wprowadza na rynek bezabonamentowy inteligentny pierścień dla zdrowia i kondycji, ale z wysoką ceną
Abid Ahsan Shanto, 2024-07-10 (Update: 2024-07-10)