Notebookcheck Logo

Tesla ignoruje mężczyznę po tajemniczym pożarze Modelu Y na kalifornijskiej autostradzie

Tesla Model Y mężczyzny zapaliła się na autostradzie w Kalifornii, a Tesla najwyraźniej dała mu zimne ramię, gdy szuka odpowiedzi. (Źródło zdjęcia: Bishal Malla na Twitterze)
Tesla Model Y mężczyzny zapaliła się na autostradzie w Kalifornii, a Tesla najwyraźniej dała mu zimne ramię, gdy szuka odpowiedzi. (Źródło zdjęcia: Bishal Malla na Twitterze)
Użytkownik Twittera udostępnił filmy, na których jego Tesla Model Y zapala się na autostradzie w Kalifornii. Pomimo skontaktowania się z Teslą w celu pomocy w naprawie, właściciel pojazdu nie słyszał nic o naprawie lub pomocy przez ponad dwa tygodnie. Kiedy rozmawiał z obsługą klienta Tesli, powiedziano mu, aby przyniósł spaloną łupinę samochodu do centrum serwisowego, pomimo niefunkcjonalnego stanu pojazdu.
E-Mobility Fail

Użytkownik Twittera, Bishal Malla (@bishal_malla) niedawno opublikował na stronie na stronie o swoim doświadczeniu, gdy jego Tesla Model Y zapaliła się na autostradzie w Kalifornii (przez InsideEVs). Według Malli, miał właśnie wjechać na autostradę, gdy usłyszał hałas z podłogi pojazdu. Myśląc, że to po prostu przebita opona, zatrzymał się, aby sprawdzić samochód z zewnątrz i zauważył dym wydobywający się z dolnej części pojazdu - tam, gdzie znajduje się akumulator pojazdu elektrycznego.

W obawie o swoje bezpieczeństwo, Malla podobno porzucił swój Model Y i wezwał służby ratunkowe, które nie były w stanie ugasić powstałego pożaru. Malla nie jest pewien, dlaczego jego Model Y się zapalił, ale sposób, w jaki Tesla poradziła sobie z tą sytuacją, najwyraźniej tylko zwiększył obrażenia.

W kolejnym Reddit właściciel Modelu Y powiedział, że skontaktował się z centrum serwisowym Tesli "ponad dziesięć razy", ale zespół obsługi klienta pomocy drogowej nie był w stanie pomóc. Jeden z agentów, z którym rozmawiał Malla, powiedział mu, aby przyprowadził samochód - który został całkowicie zniszczony i nie nadawał się do użytku - do pobliskiego centrum serwisowego. Ubezpieczenie Malli od tego czasu uratowało pojazd, ale nie otrzymał on jeszcze pomocy od centrum serwisowego Tesli w związku z incydentem, który miał miejsce ponad miesiąc temu.

Malla jest tylko jednym z ostatnich przykładów w długim szeregu osób niezadowolonych z usług otrzymanych od centrów serwisowych Tesli i spontanicznych awarii sprzętu https://www.notebookcheck.net/Tesla-Model-3-and-Model-Y-owners-complain-about-heat-pump-failures-at-low-temperatures.592612.0.html. Jedna z ostatnich historii, o których informowaliśmy, dotyczyła centrów serwisowych Tesli usuwających sprzęt radarowy radarowego z pojazdów właścicieli bez ich zgody, a niedawny pozew zbiorowy twierdzi, że aktualizacje OTA Tesli skróciły żywotność baterii i zasięg ich pojazdów Model S i Model X.

Kup ładowarkę samochodową Anker 323 52,2 W USB Type-C na Amazon.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > Tesla ignoruje mężczyznę po tajemniczym pożarze Modelu Y na kalifornijskiej autostradzie
Julian van der Merwe, 2023-05-24 (Update: 2023-05-24)