Notebookcheck Logo

Tesla podwaja zasięg widzenia kamer bocznych HW3 dla nadjeżdżających pojazdów w FSD 11.4.2

Zakres kamer B-billar znacznie się poszerzył (zdjęcie: Chuck Cook/YT)
Zakres kamer B-billar znacznie się poszerzył (zdjęcie: Chuck Cook/YT)
Kamery na słupkach bocznych samochodów Tesla mogą teraz osiągnąć zasięg widzenia do 600 stóp, aby wcześniej wykrywać zbliżające się pojazdy i umożliwić oprogramowaniu wspomagającemu kierowcę lepszą reakcję. Ulepszenie zasięgu kamer bocznych zostało wdrożone w najnowszej aktualizacji oprogramowania Full Self-Driving Beta firmy Tesla.
E-Mobility

Nowa wersja FSD Beta 11.4.2, która jest udostępniana zarówno pracownikom Tesli, jak i klientom, jest sporą aktualizacją, ponieważ wprowadza oczekiwane nowe funkcje, usuwa wiele błędów i najwyraźniej prawie podwaja zasięg widzenia kamer słupkowych. Przetestowane przez Chucka Cooka, kamery na słupku B mogą teraz uchwycić pierwszy rzut oka na nadjeżdżający ruch drogowy z odległości nawet 623 stóp (190 m), w porównaniu do obecnego zasięgu 262 stóp (80 m) podawanego przez Teslę.

Górna granica została teraz podniesiona do 400-600 stóp, w zależności od strony i warunków, zasadniczo podwajając poprzedni zasięg widzenia i umożliwiając oprogramowaniu FSD reagowanie wcześniej i w bardziej precyzyjny sposób. Mimo że pozostawia to systemowi wspomagania kierowcy Tesli tylko 7-8 sekund na dostosowanie się, jeśli zbliżające się pojazdy poruszają się z prędkością 50-60 MPH, jest to nadal lepsze niż skrócenie czasu reakcji o połowę przy poprzednim wejściu kamery.

Trzeba przyznać, że ludzkie oko może wykryć poruszające się pojazdy znacznie wcześniej niż kamery Tesli na słupku B w zestawie Hardware 3 i pozostawia kierowcy pół minuty lub więcej na reakcję.

Byłoby zatem interesujące sprawdzić, jak nowe aktualizacje Tesli Model Y pochodzące z fabryki z Hardware 4.0 z fabryki pod względem zasięgu widzenia. W końcu HW4 jest wyposażony w więcej kamer Samsunga o wyższej rozdzielczościw tym dodatkowe po bokach co powinno pozwolić na szybsze i bardziej precyzyjne reakcje FSD.

Kup złącze ścienne Tesla 48A z 24-calowym kablem na Amazon

Źródło(a)

Chuck Cook (YouTube)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > Tesla podwaja zasięg widzenia kamer bocznych HW3 dla nadjeżdżających pojazdów w FSD 11.4.2
Daniel Zlatev, 2023-05-30 (Update: 2023-05-30)