Notebookcheck Logo

Tesla aktualizuje nowe dane dotyczące zasięgu Long Range Model 3 AWD i nie są to dobre wieści

System AWD jest niemal niezbędny na mokrych drogach i w złych warunkach pogodowych. (Źródło zdjęcia: Tesla)
System AWD jest niemal niezbędny na mokrych drogach i w złych warunkach pogodowych. (Źródło zdjęcia: Tesla)
Po wycofaniu Long Range Model 3 AWD z rynku amerykańskiego pod koniec ubiegłego roku i ponownym wprowadzeniu go kilka tygodni temu, Tesla zaktualizowała szacunki zasięgu LR Model 3 AWD, aby dokładniej przedstawić to, czego mogą oczekiwać konsumenci. Nowe dane dotyczące zasięgu są znaczącym spadkiem w porównaniu z poprzednią wersją, na którą Tesla przestała przyjmować zamówienia z powodu nadmiernych zaległości.
E-Mobility

Po cichym wycofaniu i ponownym wprowadzeniu Modelu 3 AWD dalekiego zasięgu w USA, Tesla niedawno zaktualizowała dane dotyczące zasięgu pojazdu elektrycznego na swojej stronie zamówienia (za pośrednictwem Electrek). Amerykański Model 3 AWD dalekiego zasięgu na rok 2023 jest reklamowany jako zapewniający zasięg 333 mil (~ 533 km), co stanowi niewielką aktualizację w porównaniu do "325+ mil", który był widoczny w konfiguratorze przed aktualizacją.

Podczas gdy zasięg nowego LR Model 3 AWD jest imponujący w wielkim schemacie rzeczy - przeciętny pojazd elektryczny w 2022 roku ma około 290 mil ale w porównaniu z poprzednim Long Range Model 3 AWD jest raczej rozczarowujący. Zanim Tesla usunęła LR Model 3 AWD z rynku amerykańskiego w 2022 roku, pojazd miał szacowany zasięg 358 mil, co oznacza, że nowa wersja od samego początku ma 33-milowy deficyt.

Co gorsza, po uwzględnieniu amerykańskich ulg podatkowych, cena Modelu Y AWD dalekiego zasięgu jest o 750 USD niższa niż Modelu 3 AWD dalekiego zasięgu i ma tylko o trzy mile mniejszy zasięg niż jego odpowiednik Model 3. O ile nie kwalifikujesz się do ulg podatkowych z tytułu ustawy o obniżeniu inflacji, pozostaje ci wybór między prawie równo wycenionym, szybszym Modelem 3 a bardziej praktycznym Modelem Y.

Kup ładowarkę samochodową Anker 323 52,2 W USB Type-C na Amazon.

Porównanie wariantów Modelu 3 i Modelu Y Long Range AWD ujawnia dwa bardzo podobne pojazdy w podobnych cenach. (Źródło zdjęcia: Tesla)
Porównanie wariantów Modelu 3 i Modelu Y Long Range AWD ujawnia dwa bardzo podobne pojazdy w podobnych cenach. (Źródło zdjęcia: Tesla)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > Tesla aktualizuje nowe dane dotyczące zasięgu Long Range Model 3 AWD i nie są to dobre wieści
Julian van der Merwe, 2023-05-27 (Update: 2023-05-27)