Brytyjski trybunał odmówił byłym pracownikom Rockstar Games ulgi finansowej. Ich sprawa przeciwko firmie będzie kontynuowana, ale orzeczenie ujawniło kilka potencjalnych przeszkód. Wśród rewelacji sędzia stwierdził, że osoby niebędące pracownikami zaludniały serwer związku zawodowego Serwer Discord. W rezultacie możliwe jest, że dziennikarz oglądał Przecieki z GTA 6 i inne poufne informacje.
Bloomberg donosi, że sędzia Frances Eccles nie była przekonana, że 31 pracowników zostało zwolnionych w akcie niszczenia związków zawodowych. Chociaż grupa nie otrzyma utraconych wynagrodzeń, nadal będzie mogła przedstawić swoje argumenty podczas przyszłych przesłuchań.
Szczegóły dotyczące serwera Discord związku wychodzą na jaw
Pracownicy zalogowali się na serwerze Discord powiązanym z Niezależnym Związkiem Zawodowym Pracowników Wielkiej Brytanii (IWGB). Twierdzą oni, że zajmowali się jedynie problemami związanymi z warunkami pracy i wynagrodzeniami. Znany z egzekwowania ścisłych umów o zachowaniu poufnościrockstar uważa, że komunikacja ujawniła tajemnice firmy.
Sędzia Eccles zdawał się stać po stronie studia, budząc obawy co do listy 350 członków serwera. Około połowa z nich pracowała dla Rockstar, ale wśród pozostałych był pisarz, który opublikował artykuł o GTA. Wprowadza to ryzyko rozprzestrzeniania się przecieków o GTA 6 podczas dyskusji. Ponadto, trzech z czatujących nie było członkami IWGB, podczas gdy inni w ogóle nie zostali zwolnieni.
Rockstar nie jest jeszcze wolny i czysty
Trybunał zapowiedział pewne przeszkody prawne, które Rockstar będzie musiał pokonać. W ramach decyzji sędzia zakwestionował sposób, w jaki doszło do zwolnień. W szczególności nie było żadnych oznak dokładnego dochodzenia lub procesu odwoławczego. Ponadto studio nie wyjaśniło jeszcze, w jaki sposób poniosło negatywne konsekwencje z powodu Aktywność Discord.
Pomimo niepowodzenia, prezes IWGB Alex Marshall jest "bardziej pewny niż kiedykolwiek, że pełny i merytoryczny trybunał uzna obliczoną przez Rockstar próbę zmiażdżenia związku za nie tylko niesprawiedliwą, ale i niezgodną z prawem" Tymczasem przedstawiciel Rockstar Games powiedział Bloombergowi, że wynik uzasadnia jego stanowisko.
Brytyjskie sądy ustalą, czy pracownicy dopuścili się rażącego uchybienia, jak twierdzi Rockstar. W przypadku pojawienia się przecieków na temat GTA 6, Rockstar bez wątpienia będzie walczyć o to, by nie dopuścić do upublicznienia tych informacji.







