Notebookcheck Logo

Satelity ponad Apple AirTags: Tile prezentuje "Find with Life360

Tile wykorzystuje satelity, aby konkurować z Apple. (Zdjęcie: Life360, edytowane)
Tile wykorzystuje satelity, aby konkurować z Apple. (Zdjęcie: Life360, edytowane)
W zapowiedzi swojego najnowszego trackera, Tile praktycznie opisuje Apple AirTags jako bezużyteczne, ponieważ są prawie niemożliwe do wyśledzenia w przypadku kradzieży, zagubienia psa lub po prostu zagubienia trackera w odległych obszarach. Były lider rynku rozwiązuje teraz ten problem za pomocą satelitów.
Gadget

Tile był niegdyś liderem na rynku, dopóki AirTag Apple nie zdobył szturmem rynku. Obecnie większość producentów urządzeń śledzących opiera się na sieci "Find My" Apple lub "Find My Device" Google. Stworzenie urządzenia, które wyróżnia się na tle podobnych urządzeń jest trudne. Na przykład próba Samsunga, aby wyróżnić swoje Galaxy Tagi funkcjami SmartThings.

Zamiast uczynić trackery Tile kompatybilnymi z sieciami Apple i Google, firma macierzysta Life360 przyjmuje teraz zupełnie inne podejście. W filmie zapowiadającym nowe trackery "Find with Live360" (osadzonym poniżej) wspomniano o wielu potencjalnych wadach produktów takich jak Apple AirTags - jeśli w zasięgu Bluetooth nie ma kompatybilnego urządzenia, po prostu nie można ich śledzić. Rozwiązanie tego problemu? Satelity.

Life360 zamierza połączyć 66 milionów urządzeń kompatybilnych z siecią Tile z siecią satelitarną Hubble za pomocą technologii "Bluetooth to Satellite" w celu zlokalizowania trackerów na całym świecie. Urządzenia śledzące powinny być w stanie płynnie przełączać się między lokalnym Bluetooth a śledzeniem satelitarnym. Bluetooth wymaga znacznie mniej energii i działa również w pomieszczeniach, podczas gdy śledzenie satelitarne powinno działać również w odległych obszarach bez sieci komórkowej. Pierwsze urządzenia Tile Slim i Tile Pro, które obsługują ten system satelitarny, zostaną uruchomione w 2025 roku, a wkrótce potem dostawcy zewnętrzni również otrzymają dostęp do sieci, która ma składać się w sumie z 96 satelitów do 2028 roku.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Satelity ponad Apple AirTags: Tile prezentuje "Find with Life360
Hannes Brecher, 2024-05-15 (Update: 2024-05-15)