Notebookcheck Logo

Aplikacja za 199 dolarów staje się darmowa: VMware Fusion Pro 13 emuluje Windows 11 za darmo na Apple MacBook i podobne

VMware Fusion Pro 13 można teraz pobrać bezpłatnie. (Zdjęcie: Broadcom)
VMware Fusion Pro 13 można teraz pobrać bezpłatnie. (Zdjęcie: Broadcom)
VMware Fusion Pro 13 może uruchomić system Windows 11 na komputerze Mac, nawet na nowoczesnych komputerach Mac opartych na Apple M1, M2 lub M3. Podczas gdy użytkownicy prywatni musieli wcześniej zapłacić 199 USD za oprogramowanie, licencja jest teraz bezpłatna.
Apple Windows MacBook

Firma VMware została przejęta przez Broadcom w grudniu 2023 roku za 69 miliardów dolarów, a firma wprowadza obecnie poważne zmiany w licencjach na VMware Fusion Pro 13. W przyszłości tylko klienci korporacyjni będą musieli płacić za oprogramowanie w formie uproszczonego systemu subskrypcji, podczas gdy użytkownicy prywatni będą mogli pobrać i zainstalować aplikację bezpłatnie. Poprzednio kosztowała ona 199 dolarów.

Aby bezpłatnie pobrać VMware Fusion Pro 13, należy najpierw utworzyć konto na stronie wsparcia Broadcomnastępnie aplikację można pobrać bezpośrednio za pośrednictwem portalu pobierania Broadcom https://access.broadcom.com/default/ui/v1/signin/. VMware Fusion Pro 13 jest kompatybilny zarówno z komputerami Intel, jak i ARM Mac, aż do obecnego MacBooka Air opartego na Apple M3, ale istnieją pewne ograniczenia na komputerach ARM Mac, zwłaszcza pod względem wydajności GPU i obsługi DirectX, więc oprogramowanie nadaje się do uruchamiania tytułów Windows tylko w ograniczonym zakresie.

Ponadto, użytkownicy komputerów ARM Mac będą musieli zainstalować wersję ARM systemu Windows 11, która z kolei jest w stanie emulować aplikacje x64 Windows, co skutkuje podwójną utratą wydajności. Wcześniej darmowy VMware Fusion Player został wycofany; użytkownicy powinni po prostu uaktualnić go do darmowej pełnej wersji VMware Fusion Pro 13. W przeciwieństwie do Playera, wersja Pro pozwala użytkownikom na uruchamianie wielu maszyn wirtualnych jednocześnie, tworzenie migawek, uruchamianie zaszyfrowanych maszyn wirtualnych i konfigurowanie sieci wirtualnej. W tym samym czasie VMware Workstation Pro 17 również będzie darmowy, umożliwiając wirtualizację Windows i Linux w systemie Windows.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Aplikacja za 199 dolarów staje się darmowa: VMware Fusion Pro 13 emuluje Windows 11 za darmo na Apple MacBook i podobne
Hannes Brecher, 2024-05-15 (Update: 2024-05-15)