Notebookcheck Logo

Samsung Galaxy Z Fold6 FE anulowany: Brak tańszej składanej wersji Fan Edition spodziewanej w 2024 roku

Według doniesień i przecieków z Korei Południowej, Samsung anulował odchudzony Galaxy Z Fold6 bez funkcji S-Pen. (Zdjęcie: Smartprix, OnLeaks)
Według doniesień i przecieków z Korei Południowej, Samsung anulował odchudzony Galaxy Z Fold6 bez funkcji S-Pen. (Zdjęcie: Smartprix, OnLeaks)
Sen się skończył! Według planów, które wyciekły, tańszy i cieńszy Galaxy Z Fold FE bez obsługi rysikiem kosztowałby nieco poniżej 1000 USD i miał znacząco zwiększyć malejący udział Samsunga w rynku składanych urządzeń. Jednak według najnowszych informacji ze źródeł branżowych, Samsung zmienił swoje plany.
Android Foldable Leaks / Rumors Smartphone

 

Od lat w plotkach pojawiały się wzmianki o tańszych wersjach Lite składanych urządzeń Samsunga, ale nigdy nie zmaterializowały się one w postaci rzeczywistego modelu Fan Edition. W tym roku niektóre głosy z kręgów branżowych były szczególnie głośne na temat składanych urządzeń klasy podstawowej. Niezliczone raporty z Korei Południowej i kilku przecieków wielokrotnie komentowały Galaxy Z Fold 6 FE - Samsung podobno intensywniej niż kiedykolwiek wcześniej pracował nad odchudzonym, ale tańszym modelem Galaxy Z Fold w tym roku.

 

Nie wyląduje on jednak w sklepach w 2024 roku, przynajmniej nie według najnowszych informacji od przedstawicieli branży (za pośrednictwem ETNews) z jednej strony i typowo wiarygodnego przecieku z drugiej. Raport z Korei Południowej wspomina, że Samsung obecnie ponownie ocenia swoje pierwotne plany po tym, jak podstawowy składany, planowany jako Galaxy Z Fold FE, okazał się nie cieńszy niż chińska konkurencja pomimo braku digitizera dla rysika S Pen. Przeciek ze swojej strony po prostu stwierdza, że urządzenie "zostało anulowane".

Innymi słowy, ze względu na niepewne warunki rynkowe i brak unikalnych punktów sprzedaży w porównaniu z konkurencją, Samsung anulował rozwój przed masową produkcją planowaną na maj. W związku z tym raport zakłada, że tylko dobrze znany składany duet zostanie wprowadzony na rynek w lipcu, a mianowicie następca

Galaxy Z Fold5 z jednej strony i Galaxy Z Flip6 z drugiej. Konkurencyjne firmy również wydają się nieco wycofywać ze składanego rynku w tym roku, jak ostatnio coraz częściej podkreślają przecieki. Pierwsze nadchodzące składane smartfony są oczekiwane od Xiaomi i Honor.

 

 

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Samsung Galaxy Z Fold6 FE anulowany: Brak tańszej składanej wersji Fan Edition spodziewanej w 2024 roku
Alexander Fagot, 2024-05-15 (Update: 2024-05-15)