Notebookcheck Logo

Samsung Galaxy S25 Ultra: Leaker twierdzi, że testowane są poważne zmiany w aparacie dla następcy Galaxy S24 Ultra

Makieta Galaxy S24 Ultra, gdyby miała trzy kamery skierowane do tyłu. (Źródło obrazu: Notebookcheck - edytowane)
Makieta Galaxy S24 Ultra, gdyby miała trzy kamery skierowane do tyłu. (Źródło obrazu: Notebookcheck - edytowane)
Oczekuje się, że Samsung wprowadzi na rynek Galaxy S25 Ultra dopiero na początku przyszłego roku. Niezależnie od tego, informacje o prototypie urządzenia wyciekły do Internetu, co wskazuje na nowy sprzęt aparatu i usunięcie jednego aparatu znajdującego się w obecnym Galaxy S24 Ultra.
Android Galaxy S Camera Smartphone Leaks / Rumors

Stosunkowo nieznany przeciek podzielił się szczegółowymi informacjami na temat kamer, które mogą pojawić się na początku przyszłego roku w Galaxy S25 Ultra. Podsumowując, Samsung dokonał drobnych zmian sprzętowych w aparatach między Galaxy S23 Ultra i Galaxy S24 Ultra (obecnie 1,099.99 USD na Amazon). Podczas gdy ten ostatni przyjął nowy 5-krotny teleobiektyw, zachował 200-megapikselowy aparat główny swojego poprzednika i poczwórny zestaw kamer.

Według @ISAQUES81samsung opracowuje prototyp Galaxy S25 Ultra z trzema kamerami skierowanymi do tyłu. Proszę zauważyć, że @ISAQUES81 ma jeszcze niewielką lub żadną wiarygodność. W związku z tym zalecamy na razie zachowanie szczególnej ostrożności, dopóki nie pojawi się więcej dowodów. Podobno ten wczesny prototyp ma nowe czujniki aparatu głównego i teleobiektywu.

Pisząc na Twitterze, @ISAQUES81 donosi, że ten pierwszy ma tę samą szczytową moc 200 MP i format optyczny 1/1,3 cala, co ISOCELL HP2 wewnątrz Galaxy S24 Ultra. Innymi słowy, jest to zgodne z wcześniejszymi oczekiwaniami. Jednak sensor Galaxy S25 Ultra ma być bardziej czuły na światło, co poprawi jakość obrazu.

Co więcej, to samo konto twierdzi, że ten nowy czujnik będzie miał za zadanie generować zdjęcia z 3-krotnym zoomem. W rezultacie Galaxy S25 Ultra ma nie posiadać dedykowanego aparatu z 3-krotnym zoomem. Zamiast tego, podobno ma mieć pojedynczy teleobiektyw o dwóch ogniskowych optycznych 4-5x i 6-7x. W związku z tym Galaxy S25 Ultra nie będzie oferował podobno pełnej zmiennej ogniskowej Xperii 1 VI. Dla porównania, Sony ma zaprezentować Xperię 1 VI jeszcze w tym tygodniu, kilka miesięcy przed prawdopodobnym styczniowym wydarzeniem Samsunga dla serii Galaxy S25.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Samsung Galaxy S25 Ultra: Leaker twierdzi, że testowane są poważne zmiany w aparacie dla następcy Galaxy S24 Ultra
Alex Alderson, 2024-05-14 (Update: 2024-05-14)